Kuzey Kıbrıs turizmi İngiltere'de görücüye çıktı

6 Kasım 2023

Güncelleme: 6 Kasım 2023

A
A

Kuzey Kıbrıs turizmi İngiltere’de 5 bin firmanın katıldığı fuarda tanıtılıyor. Ataoğlu, İngiltere pazarı için ekstra tanıtımlar yapıldığını bildirdi.

ZgotmplZ

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı 6-8 Kasım tarihleri arasında Londra’da gerçekleştirilen World Travel Market Turizm Fuarı'na katılarak, tanıtım faaliyetlerine başladı.

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Basın Bürosu'ndan verilen bilgiye göre, Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu fuara katılarak yerli ve yabancı turizm sektörleri ile bir araya geldi.

Bakan Ataoğlu’na KKTC İngiltere Temsilcisi Çimen Keskin ile Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü Mine Emiroğlu eşlik ediyor.

Bu yıl 44’üncü yılı olan 2023 Dünya Turizm Fuarı (WTM) geçmiş yıllarda olduğu gibi Londra’nın Docklands bölgesi Excel fuar alanında yer alıyor.

5 BİN FİRMA KATILIYOR

182 ülkeden yaklaşık 5 bin firmanın katıldığı fuarı 53 bin turizm profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

KKTC standı bu yıl da modern bir konsept üzerinde ülke turizmini yansıtan görseller ile tanıtılıyor. Dijital tanıtım araçlarından kare kod uygulamasının da kullanıldığı Kuzey Kıbrıs standında akıllı telefonlar aracılığı ile tüm bilgiler anında cep telefonuna geliyor.

Turizm paydaşlarının da katıldığı fuarda ülke tanıtımının yanı sıra, ülkeye özgü lezzetlerin ikramı da yapılarak, standı ziyaret eden misafirlerin kültürel lezzetleri tatması sağlanıyor.

TÜRKİYE VE AZERBAYCAN İLE ÖZEL GÖRÜŞME YAPILDI

Fuarda, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, KKTC standını ziyaret ederek, Kuzey Kıbrıs turizmi hakkında Bakan Ataoğlu ile görüştü.

Bakan Ataoğlu, Azerbaycan Turizm Bakan Yardımcısı Kanan Gasimov ile KKTC standında bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

Azerbaycan ile olan güzel ilişkilere değinen Ataoğlu, yakın zamanda Azerbaycan ile iş birliği çalışmalarına imza atacaklarını ifade etti.

ATAOĞLU: 2024 YILINDA YÜKSELİŞİN DEVAMINI BEKLİYORUZ

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu yaptığı açıklamada, İngiltere’de düzenlenen World Travel Market Turizm Fuarı’nın kendileri için ciddi öneme sahip olduğunu söyledi.

İngiltere pazarına bu yıl daha fazla önem verdiklerini ifade eden Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde yapılan tanıtım filmlerinin İngiltere televizyonları ve sitelerinde yayınlanmasının ardından bu yıl farklı tanıtımlar da yapıldığını belirtti.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan protokol gereği yeni tanıtım filmleri ve yeni pazarlama yöntemlerini de kullanacaklarını ifade eden Ataoğlu, Bakan Ersoy’a destekleri için teşekkür etti.

Geçtiğimiz haftalarda Westfield Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen tanıtım etkinliği ile KKTC destinasyonunun tanıtımının yapıldığını anlatan Ataoğlu, bu çalışmanın 2024 yılı için yarar sağlayacağını vurguladı.

Ercan Havalimanı’nın yeni terminalinin açılması ile geçtiğimiz hafta THY’nin büyük gövdeli uçaklarının ülkeye sefer başlattığına da değinen Ataoğlu, her gün 1 büyük gövdeli uçağın KKTC’ye geleceğini, bu hamlenin turizme ciddi fayda sağlayacağını kaydetti.

Sun Express’in de ülkeye uçuş başlattığını hatırlatan Ataoğlu, yeni havayolu şirketleri ile de görüşmeler yaptıklarını, yakın zamanda yeni gelişmeler olabileceğini söyledi.

Yapılan yoğun çalışmalar nedeniyle 2024 yılında Türkiye ve Avrupa’dan daha fazla turist beklediklerini belirten Bakan Ataoğlu, emeklerinden ötürü tüm turizm paydaşlarına da teşekkür etti.

ATAOĞLU İLE ERSOY BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, fuarda Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi.

Yaklaşık 30 dakika süren görüşmede iki ülke arasında yürütülen turizm politikaları ve yeni projelere yönelik konular ele alındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar