Küçük oteller için kışa hazırlık

22 Şubat 2024

A
A

Türkiye'deki acenteler aracılığıyla küçük otellerin kış sezonunda canlı tutulması için KITSAB ile TÜRSAB arasında imzalanan protokol hayata geçiriliyor.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde çalışmaların başladığı bildirildi.

Çalışmalarla, acenteler aracılığıyla küçük otellerin kış sezonunda canlı tutulması hedefleniyor.

KITSAB Başkanı Orhan Tolun, bu yıl ikincisi gerçekleşen Turizm Kongresi’nde, TÜRSAB ile imza koydukları protokolün 4 ana tema üzerine şekillendiğini belirtti.

Protokolün hedefinde, 5 yıldızlı casinolu otellerin dışında kalan küçük ve butik otellere gelecek Türk turist sayısını artırmak olduğunu ifade eden Tolun, özellikle turizmde "düşük sezon" diye adlandırılan kış döneminde bu tip küçük otelleri canlandırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Gastronomi, inanç, kültür turizmleri ve yürüyüş yolları üzerine bir çalışma yaptıklarını belirten Tolun, şu bilgileri verdi:

“TÜRSAB’ın desteğiyle Türkiye’den kış döneminde getireceğimiz grupların küçük ve butik otellerde konaklaması ve bu 4 tema üzerinde şekillendirilen programlarla turistlerin ada içerisinde gezip harcama yapmalarını hedefliyoruz. Böylelikle hem küçük otellerimiz, hem esnafımız kazanacak, hem de ülkemizin özelliklerini ve güzelliklerini Türkiyeli turistlere gösterme olanağına sahip olacağız.”

Turizm Bakanlığı ve Bakan Fikri Ataoğlu’nun projeye destek vermesinin önemli olduğunu ifade eden Tolun, yol haritası hakkında da bilgi verdi. 

Paket turlar hazırlanacağını ifade eden Orhan Tolun, şunları belirtti:

''Bu çalışma oldukça önemli. Biz küçük otellerimizin kış döneminde iş yapabilmesini hedefliyoruz. Bu çerçevede hükümetin de bu hazırlanacak paketlerin teşviklendirilmesi konusunda elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız da devam ediyor.''

KITSAB ve TÜRSAB arasında imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye ile KKTC arasındaki ulaşımın daha aktif ve çeşitli olabilmesi için çalışma komiteleri de kuruldu.

Komitelerden birinin deniz ulaşımının gelişmesi, diğerinin de havayollarının daha fazla sefer yapabilmesine yönelik çalışacağını kaydeden Tolun, özellikle ek uçak seferleri konusuna eğileceklerini ifade etti. Tolun, ulaşımın sağlıklı bir şekilde sağlanmasıyla çok daha fazla turistin ülkeye getirilebileceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar