Togg, 2025'te Avrupa yollarında

17 Kasım 2023

Güncelleme: 17 Kasım 2023

A
A

Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, "2024 sonu itibarıyla Togg artık Avrupa Birliği'ne (AB) ihraç edilme noktasına gelmiş olacak ve 2025'te Avrupa yollarında her geçen gün artan sayıda Togg göreceğiz." dedi.

ZgotmplZ

Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin yerli ve tamamen elektrikli otomobili Togg'un 2025 yılında Avrupa yollarında görüleceğini söyledi.

Brüksel temasları kapsamında gazetecilere konuşan Kacır, "2024 sonu itibarıyla Togg artık Avrupa Birliği'ne (AB) ihraç edilme noktasına gelmiş olacak ve 2025'te Avrupa yollarında her geçen gün artan sayıda Togg göreceğiz." dedi.

Bakan Kacır, Türkiye'de ön siparişi verilen 20 bin Togg'un yıl sonuna kadar sahiplerine teslim edileceğini de belirtti.

Mehmet Fatih Kacır, Togg'un doğuştan akıllı ve elektrikli bir otomobil olarak tasarlandığını anımsatarak, "Aslında Togg başlı başına Türkiye'nin yeşil dönüşümünün ve karbon nötr vizyonunun en somut örneklerinden birisidir." diye konuştu.

Elektrikli araçlar konusunda çok sayıda uluslararası firma ile görüştüklerini de aktaran Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Türkiye'de günden güne bu alanda yeni yatırım haberlerinin alınacağını anlattı, Tesla ve başka şirketler ile irtibatta olduklarını dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar