U16 Milli Takımı Antalya'da ilk maçında takdir topladı

27 Mart 2024

Güncelleme: 27 Mart 2024

A
A

Antalyaspor’un U16 takımı ile karşı karşıya gelen milli takım, sahadan 5-3'lük mağlubiyetle ayrılmasına rağmen sahadaki izleyicilerden ve Antalyaspor yetkililerinden tam not aldı.

ZgotmplZ

KKTC U16 Milli Takımı, Antalya’da ilk karşılaşmasına çıktı.

Antalyaspor’un U16 takımı ile karşı karşıya gelen milli takım, ilk devresini dengede götürdüğü ve ilk yarısı 3-3 tamamlanan maçtan 5-3’lük mağlubiyetle ayrıldı.

Mağlubiyete rağmen milliler sahadaki izleyicilerden ve Antalyaspor yetkililerinden tam not aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada KKTC'nin gollerini Erkan Yolaç, Ömer Bayraktar ve Hasan Ömerpaşa kaydetti.

Karşılaşma öncesinde Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ni gezen milli futbolculara tesisle ilgili bilgi verildi. Ardından maçın oynanacağı stada geçen milliler büyük bir heyecanla karşılaşmaya çıkarken mücadeleleri ile takdir topladı. Genç Milli Takımlar Antrenörü Hüseyin Kızmazoğlu kadrodaki tüm isimlere bu karşılaşmada şans verdi.

Karşılaşma öncesinde Antalyaspor Kulüp Başkanı Sinan Boztepe, KTFF 2'nci Başkanvekili Hüseyin Duvarcı, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ekmekçi, KKTC Antalya Konsolosu Cem Topçu, KKTC Eğitim Ateşesi Mehmet Savaş Kortay, KTFF Genel Sekreter Yardımcısı ve İdari İşler Sorumlusu Eren Şişik ve Genç Milli Takımlar Antrenörü Hüseyin Kızmazoğlu’na Antalyaspor forması hediye etti. KTFF adına ise Duvarcı ve Ekmekçi Sinan Boztepe’ye ve Antalyaspor’un kurmaylarına KKTC Milli Takımı forması hediye etti.

DUVARCI: ÇOCUKLARIMIZI BURALARDA GÖRMEK BÜYÜK GURUR

KTFF 2'nci Başkanvekili Hüseyin Duvarcı yaptığı açıklamada, gençlerin çok heyecanlı olduğunu ve bu heyecanı kendilerinin de paylaştığını ifade etti. Çok güzel bir organizasyonun parçası olduklarını ve gençlere bu ortamı yarattıkları için mutlu olduklarını kaydeden Duvarcı, “Bizim çocuklarımızı buralarda görmek büyük gurur, çok yetenekli futbolcularımız var ve buralarda olmayı hak ediyorlar. Biz bu tür organizasyonları artırarak gençlerimizi, çocuklarımızı dünyayla buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ve ekibine teşekkür eden Duvarcı, “Antalyaspor bizi çok iyi ağırlıyor, kendilerine çok teşekkür ederiz. Dilerim bu ikili ilişkilerimizi daha da ilerleterek ileride buralarda daha fazla Kıbrıslı Türk futbolcumuzu görürüz.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar