TFF, yeni seçim tarihini duyurdu

8 Nisan 2024

A
A

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig takımlarının itirazına konu olan erken seçim tarihiyle ilgili resmi bir açıklama yaptı.

ZgotmplZ

Türkiye Futbol Federasyonu seçim tarihini resmen açıkladı. TFF'den yapılan açıklamada, 31 Temmuz'a kadar yapılması gereken TFF Olağan Genel Kurul toplantısının EURO 2024 nedeniyle 18 Temmuz'da seçimli olarak yapılacağı duyuruldu.

TFF BAŞKANLIK SEÇİMİ 18 TEMMUZ'DA

TFF'den yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nün 27. maddesinin 1. fıkrası hükmü uyarınca, her yılın 31 Temmuz tarihine kadar yapılması gereken TFF Olağan Genel Kurul toplantısının; Türkiye A Milli Futbol Takımının EURO 2024 Finallerine katılmaya hak kazanması ve turnuvanın başlangıç ve bitiş tarihi de göz önüne alınarak, 18 Temmuz 2024 tarihinde seçimli olarak yapılmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Başta Fenerbahçe, Beşiktaş, Adana Demirspor, Ankaragücü, Samsunspor olmak üzere birçok Süper Lig kulübü, bu açıklama üzerine tarihin daha erkene alınması konusunda bildiri yayınlarken, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında imza toplama kararı alındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar