Su Sporları Federasyonu'ndan ülkeyi Türkiye takımında temsil edecek sporculara destek

25 Nisan 2024

Güncelleme: 25 Nisan 2024

A
A

Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu, federasyona bağlı kulüplerle toplantı yaparak, alandaki sorunları ve çözüm önerilerini görüştü. Federasyon, ülkeyi Türkiye Milli Takımı ile Bulgaristan'da temsil eden sporculara da destek belirtti.

ZgotmplZ

Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu, Mustafa Abitoğlu Başkanlığı'nda kulüplerle görüşerek, ülkeyi Türkiye Milli Takımı’nda temsil edecek başarılı sporculara destek belirtti.

Yönetim Kurulu’nu oluşturur oluşturmaz Federasyona bağlı kulüpleri toplantıya davet eden Su Sporları Federasyonu Başkanı Mustafa Abitoğlu, Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla kulüp yöneticileri ve antrenörleriyle bir araya geldi, su sporlarındaki potansiyeli, sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı.

Toplantıda, Beyaz Su Sporları Derneği, Bluefin Swimming Derneği, Fast Frogs Spor Kulübü, Güçver Su Sporları, Karabetça Spor Kulübü, Lefkoşa Sanat ve Spor Gelişim Derneği, Levent Spor Yüzme Kulübü, Marlin Spor Kulübü, TED Spor Kulübü, Tüfekçi Spor Kulübü, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Kulübü, ve Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü yönetici ve antrenörleri yer aldı.

Federasyondan yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde tüm kulüplerle iletişimi geliştirerek, camiada birlik ve beraberliğin tesis edileceği ve kararlılıkla yeni vizyon ve hedefler doğrultusunda ilerleneceği vurgulandı.

Başkan Mustafa Abitoğlu imzalı Federasyon basın açıklamasında ayrıca, Türkiye Milli Takımı’na seçilerek ülkeyi başarıyla temsil eden ve bugün Bulgaristan’ın Burgas şehrinde 3 gün sürecek şampiyonaya katılmak için ülkeden ayrılan sporcular Özgül Çetin ve Enes Kansız’a destek belirtildi.

Sporcuların, üstün başarılarına ve Tüfekçi ile Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulüpleriyle, antrenör ve ailelerinin emeklerine teşekkür edilen açıklamada, henüz yeni oluşturulmasına rağmen, Federasyon Yönetim Kurulu’nun başarılı sporcuları ödüllendirmek ve teşvik etmek adına imkanların zorlanarak, ivedilikle önemli destek projeleri geliştirileceği kamuoyuyla paylaşıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar