Galatasaray, Köhn'e imzayı attırdı

9 Şubat 2024

A
A

Galatasaray, Alman savunma oyuncusu Derrick Köhn ile 2,5 yıllık + 2 yıl opsiyonlu sözleşme imzaladı.

ZgotmplZ Galatasaray / Twitter

Galatasaray, Alman ekibi Hannover 96'dan savunma oyuncusu Derrick Köhn'ü kadrosuna kattığını duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada Köhn ile 2025-2026 sezonu sonuna kadar sözleşme imzalandığı, 2027-2028 sezonu sonuna kadar da sözleşmeyi uzatma opsiyonu bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, Köhn için Alman ekibine 3 milyon 350 bin euro bonservis bedeli ve 300 bin euro şarta bağlı bonus ödeneceği bildirildi.

Galatasaray Kulübü, Köhn'e ise 2023-2024 sezonu için 300 bin euro, 2024-2025 sezonu için 450 bin euro ve 2025-2026 sezonu için de 500 bin euro sezonluk ücret ile bir defaya mahsus olmak üzere 50 bin euro imza ücreti ödeneceğini duyurdu.

KÖHN, SARI-KIRMIZILI FORMAYI GİYMEK İÇİN SABIRSIZLANIYOR

Galatasaray'ın Alman ekibi Hannover 96'dan kadrosuna kattığı savunma oyuncusu Derrick Köhn, sarı-kırmızılı kulübe transferinden dolayı gurur duyduğunu söyledi.

Köhn, Galatasaray'ın internet sitesinde yer alan açıklamalarında, sarı-kırmızılı formayı giymek için sabırsızlandığını belirtti.

Galatasaray’ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu bildiğinin altını çizen Köhn, "Böyle büyük bir kulübe imza atmak benim için çok büyük ve özel bir şey. Bir an önce sahaya girmeye, taraftarımızla buluşmaya ve kulüp için her şeyimi vermeye sabırsızlanıyorum. Arkadaşlarım, dostlarım ve ailemle transferi istişare ettik. Galatasaray’ın çok büyük bir kulüp olduğunu herkes biliyor. Ben de biliyorum. Burada olmak gurur verici. Bu formayı giymek benim için çok değerli." ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar