Dursun Özbek, Ali Koç'a ''şehir eşkıyası'' dedi

20 Mayıs 2024

A
A

Derbi sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un sahaya girmesi sonrası kendi taraftarı tarafından istifaya davet edilen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ali Koç'tan hesap soracağını söyledi.

ZgotmplZ

Türkiye Süper Lig'in 37. haftasında Galatasaray evinde 10 kişi kalan Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olurken maç sonrasında yaşananlar ortamı daha da gerdi.

Ali Koç'un sahaya girmesi ve sarı-kırmızılı yöneticilerle tartışması sonrasında Başkan Dursun Özbek, kendi taraftarı tarafından istifaya davet edilmişti.

Ali Sami Yen'de Fenerbahçe'den racon yenildiğini düşünen taraftarlar, Özbek'i çalışanlarını koruyamamakla suçladı.

Bunun üzerine orada olmadığını belirten Özbek, yaptığı basın toplantısıyla Ali Koç'u hedef aldı.

"HESAP SORULMUYOR"

İşte Dursun Özbek'in açıklamaları:

''Dünkü olaylar, yapılan ahlaksızlıklar tüm spor kamuoyu gözünde cereyan etti. Bu olaylara sebep olan baş ahlaksız ve yancıları, ona çanak tutan kamu görevlileri hakkında gerekli suç duyurularını yaptık. Ali Koç'un şımarıkları artarak devam ediyor, kimse de bu şahıstan hesap sormuyor. Ali Koç maç sonrası polis eşliğinde trafik durdurularak, polis eşliğinde statta kaldı. Güvenlik görevlileri şehir eşkıyasının korumalığını yapmıştır. Bu söylediklerim tek tek kameralarda var.''

"HESAP SORACAĞIM, İYİLİK KAZANACAK"

''Ali Koç iyi dinle, bu yaptıklarının hesabını senden tek tek soracağım! Ali Koç senin tüm camiaları karşı karşıya getirmek için bir proje olduğunu Türkiye görecek! Son altı ayda yapılanları hatırlayın! Ali Koç bu yaptıklarını bana sökmez, bunu bil! Ben Galatasaray'ın başkanıyım! İyilik kazanacak, Galatasaray şampiyon olacak! Galatasaray bu şampiyonluğu önceliğe almıştır, inşallah 24 olacak! Değerli bir şampiyonluk!

"DEVLETİME SESLENİYORUM!"

''Bu sahte kabadayılık, bu sokak kabadayılığı öyle bir şeydir ki önüne geçilemez. Emniyet Müdürüme, Sayın Valime, değerli savcılarıma ve devletime sesleniyorum; Bu gidiş iyi bir gidiş değil. Son 6 aydır olanları gözden geçirin! Riyad'dan beri neler oluyor!''

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar