Beşiktaş'ta ikinci Rıza Çalımbay dönemi

11 Kasım 2023

A
A

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay, bir basın toplantısı düzenledi. Çalımbay, kendi ekibiyle yola devam edeceğini, zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti.

ZgotmplZ
Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısına katılarak konuşma yaptı.
AA

Beşiktaş'ta teknik direktörlük görevine getirilen Rıza Çalımbay, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Rıza Çalımbay, siyah-beyazlı takıma döndüğü için mutlu olduğunu ve zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Rıza Çalımbay'ın açıklamaları şöyle:

"ÇAĞIRDILAR GELDİM"

"Tekrar buraya gelmek büyük mutluluk. Benim için Beşiktaş'ın yeri her zaman apayrı oldu. Takımın durumu çok iç açıcı değil. Bizim nerede sorun varsa onu analiz etmemiz gerekiyor. Ben dün anlaştım. Bugün hafif antrenman, sonra da maç var. Bu büyük dezavantaj. Ama bunu halledecek olan bizleriz. İnşallah bu krizi atlatacağımıza inanıyorum. Buraya gelmekten mutluyum. Çağırdılar geldim. Düşünerek değil, isteyerek kabul ettim."

"NEREYE KADAR GİDERSE..."

"Sizin merak ettiğiniz şeylerden biri zaman. Nereye kadar giderse... İki maç olur, üç maç olur... Ne olursa olsun çağrıldığım an gelirim. Keşke daha önce gelebilseydim, daha farklı şeyler olabilirdi. Ama zaman bu zaman ve en iyi şekilde atlayacağımızı düşünüyorum."

"SAKAT OYUNCUYU ASLA OYNATMAYACAĞIZ"

"Sabah çok erken geldim, sabahtan beri takımı yazıyorum. Sakat çok. Altyapıdan oyuncu çıkarırız. Sakatlığı olan oyuncuyu asla oynatmayacağız. Başakşehir maçını iyi şekilde bitirdikten sonra önümüz açılacak."

"BEŞİKTAŞ'A MİNNET BORÇLUYUM"

"Biz de isteriz sezon başında alalım ve takımı tanıyalım ama yapacak bir şey yok. Şu anda beni çağırdılar. Ben Beşiktaş'a minnet borçluyum. Ne kazandıysak Beşiktaş sayesinde oldu."

"BAŞKAN ADAYLARI BENİ ARADI"

"Bir kongre süreci var. Beşiktaş'ta kongre de olsa, başkan da gitse, teknik direktör de gitse kalanlarla şampiyonluk mücadelesi devam etmelidir. Beni başkan adayları aradılar, Twitter'dan yazdılar. Hepsi de görüştüler benimle sağolsunlar."

"4 MAÇ SONRA GİTMEKTEN KORKMUYORUM

"İlk geldiğimde de taşın altına elimi koydum. O sene de Avrupa'dan elenmiş, Türkiye Kupası'ndan elenmiş, ligde alt sıralarda bir takım vardı. Ama biz çok güzel şeyler yaptık, bir tek Galatasaray'a kaybettik. O zamanki Rıza ile bugünkü Rıza arasında çok fark var. 4 maç sonra gitmekten korkmuyorum."

"OYUNCULARI 1 HAFTADA TANIRIM"

"Biz oyuncuları yüzeysel olarak seyrediyoruz ama net olarak onları tanımıyoruz. 1 hafta içinde tamamen tanırım. Genç arkadaşlarımız var. Semih, Arda, Ege var. Çok sakat olduğu için genç arkadaşlara da görev verebiliriz.

"BAKHTİYOR'UN YERİ SOL BEK DEĞİL"

"Alınan oyuncuların geçmişi süper ama hazır değiller. Mesela Bahktiyor... Milli takımında gayet iyi oynuyor. Beşiktaş'ta zorunluluktan sol bekte oynuyor ama mevkisi orası değil. Herkes kendi pozisyonunda oynayacak. Arkadaşlarımız daha erken ve hazır gelselerdi, bu takım bambaşka olurdu."

"ABOUBAKAR SEKEREK YÜRÜYOR"

"Ben karşımdaki oyuncunun ne duymak istediğini çok iyi biliyordum. Teknik direktörde liderlik vasfı olmazsa orada sorunu çözme ihtimali sıfır. Arkadaşları dün gördüm. Hepsinde kırgınlık ve mental yorgunluk var. Onlara her şeyi başka türlü yapacağımızı söyledim. Sakat arkadaşlar da var. Mesela Aboubakar'ı gördüm ve 'hazır mısın' dedim. Sakat olduğunu söyledi. Zaten sekerek yürüyordu."

"OYUNCULARLA BİREYSEL OLARAK HENÜZ KONUŞMADIM"

"Futbolcularla bireysel olarak henüz konuşmadım. Beni dün sabah başkan aradı ve konuştuk. Başkanla ve oyuncularla bir toplantı yaptık ama oyuncularla bireysel görüşme yapmadım. Şu maç geçtikten sonra onu da yapacağız."

"5 YILLIK PROJEM VAR"

"Altyapının başında olan Mehmet Büyükekşi ile görüştük. Birkaç genç arkadaşımızı Antalya kampına götürmek istediğimi söyledim. Altyapıdaki arkadaşlarla aramız iyi. Uzun süre devam edersek, 5 yıllık projem var."

"KENDİ EKİBİMLE YOLA DEVAM EDECEĞİM"

"Kendi antrenör ekibimle yola devam edeceğim. Bir aksilik olursa, başka birini de ekibe alırız. Takımın her yerinin iyi olması lazım. Başakşehir maçını çok iyi bitirmemiz lazım. Taraftara çok ihtiyacımız var gerçekten. Beraber yeni sayfa açmamız lazım."

"ALTYAPIDAN TAKVİYELER YAPACAĞIZ"

"Aboubakar ve Cenk bu maçta yok. Diğer arkadaşlarımıza şans vereceğiz. Biz gerekirse altyapıdan takviyeleri yapacağız. Onlar da kendilerine verilen şansı değerlendireceklerdir."

"TRANSFER ŞANSIMIZ OLURSA 1-2 TANE ALABİLİRİZ"

"Şu anda bizim bulduğumuz bir sürü oyuncu var. Ekibim sürekli araştırma yapıyor. Transfer şansımız olursa, bulduğumuz hazır oyunculardan 1-2 tane alabiliriz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar