1. Tuning Torch Tırmanma Yarışı tamamlandı

15 Nisan 2024

A
A

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği 2024 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası 1. Tuning Torch Tırmanma Yarışı 14 Nisan pazar günü gerçekleştirildi.

ZgotmplZ

Oldukça kalabalık seyirci kitlesinin takip ettiği ve 22 ekibin start aldığı yarışta, Deniz Denner - Ömer Topçu ikilisi özel olarak hazırlanan 2.2 kilometrelik Karaağaç etabının rekorunu kırarak 1:21,096’lık derece ile günün galibi oldular. Oldukça çekişmeli geçen sezonun ilk tırmanma yarışında Loucas Christoforou 01:21.378 ile ikinci olurken. üçüncü ise Andreas Christoforou geldi.

E3 kategorisinde Behiç Topçu - Ahmet Demiray birinci gelirken, ikinci Hasan Karlıtaş - Vedat Coşar, üçüncü ise ilk kez yarışan Erdoğan Dağaştı - Dilek Keser oldular.

Oldukça çekişmeli geçen E4 kategorisinde Ahmet Öksüzoğluları - Olgun Tan birinci olurken, ikinci Ahmet Bağrıaçık - Hakan Bağrıaçık, üçüncü Tancan Kemaler - Gökhan Özkarayel ikilisi oldu.

E1 kategorisinde Loucas Christoforou birinci olurken, ikinci Andreas Christoforou oldu.

E2 kategorisinde Deniz Denner-Ömer Topçu birinci gelirken, Kemal Topçuoğlu ikinci, Emre Erosal - Emre Türkelman ikilisi üçüncü olarak yarışı tamamladılar.

Kadınlarda günün birincileri pilotlarda Huri Bağrıaçık olurken, ikinci Emine Keremoğlu oldu. Kadın Co-pilotlarda Dilek Dülger birinci, Ecem Çakır ikinci oldular. Gençlerde ise Olgun Tan birinci oldu.

Basel Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen, Avenue Dereboyu, Eurol, Near East Bank, Limon, Gopro, Genpower, Aveon Sigorta, Polaris ve Rinata Parts katkıları ile gerçekleşen Tuning Torch Tırmanma ilk yarışında ödülleri Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok ve KKTOK yetkilileri yarış sonunda servis alanında takdim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar