Kültür Dairesi'nden kültür-sanat merkezleri atağı

24 Ocak 2023

Güncelleme: 24 Ocak 2023

A
A

Kültür Dairesi bünyesindeki sanat merkezlerinin kalitesini yükseltmek ve yeni sanat merkezi açmak için çalışma başlatıldı.

ZgotmplZ

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, bünyesinde faaliyet gösteren Atatürk Kültür Merkezi ve İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nin hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla çalışma başlattıklarını bildirdi.

Daire, bunun yanında yeni kültür-sanat merkezlerinin açılması ve diğer merkezlerle işbirliği içerisinde faaliyetlerin yapılması için girişimde bulunduklarını kaydetti.

Daireden yapılan açıklamada, Atatürk Kültür Merkezi binasının bakım ve restorasyonunun yapılması için yürütülen çalışmalara ek olarak, merkezin hizmet kalitesinin artırılması için de çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

Bunun yanında, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Görevlisi Bedia Kale’nin AKM’de açılacak sergilerde küratörlük hizmeti vermek amacıyla görevlendirildiği duyuruldu.

İSMET VEHİT GÜNEY SANAT MERKEZİ ODA MÜZİĞİ VE RESİTALLERE DE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Açıklamada, yakın zamana kadar sadece sergi salonu olarak hizmet veren İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nin ise oda müziği ve resitallere de ev sahipliği yapacak şekilde geliştirildiği ifade edildi. 

Kültür Dairesi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası işbirliğinde şubat ayından başlayarak, İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nde oda müziği konserleri düzenlenmeye başlanacağı kaydedildi. 

Kültür Dairesi iş birliğinde, ülkede faaliyet gösteren kültür sanat evlerinin sayısının ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla çalışmaların sürdürüldüğü kaydedilen açıklamada, bu bağlamda Rüya Reşat Atölyesi için girişimde bulunularak, protokol hazırlandığı ifade edildi.

Açıklamada, Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu’nun “Kültür Dairesi olarak, kültür sanat merkezlerinin, ülkelerin kültüre ve sanata verdikleri önemi gösteren, devletlerin itibarını yücelten, sanatsal ve anıtsal mekanlar olduğu vizyonuyla hareket ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar