Kalkınma Bankası kredisi için KTSO, Ataoğlu'ndan destek istedi

23 Şubat 2024

A
A

KTSO, Kalkınma Bankası'ndan orta ölçekli sanayicilerin kredi alabilmeleri konusunda destek istemek için Bakan Ataoğlu'na ziyarette bulundu.

ZgotmplZ

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ali Kamacıoğlu ve beraberindeki heyet, dün Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nu ziyaret etti.
 
Ziyarette KTSO Başkanı Kamacıoğlu, Orta Ölçekli Sanayicilerin de Kalkınma Bankası'ndan destek kredisi alması hususunda görüş alışverişi yapıldı. 

"ÖZEL FAİZ DESTEKLİ KREDİ HAZIRLIĞI YAPILIYOR"

Fikri Ataoğlu, Sanayicilere tam teşekkülü destek verilmesinin mümkün olmadığını ancak Kalkınma Bankası’nın bütçesine göre bu dönemde KTSO üyelerine yönelik sanayicilere özel faiz destekli kredi verebilmek için bir hazırlık yapmakta olduklarını belirterek bu kredi ile yerli üreticilerin üretimlerini teşvik ederek gerek maliyet gerekse rekabet edebilir durumda olmalarına bir ivme katma niyetinde olduklarını belirtti. 

Kredi paketi ile ilgili detayların ise  önümüzdeki hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

KTSO Başkanı Ali Kamacıoğlu’da Kıbrıs Türk Sanayicilerinin üretmek ve rekabet etmek istediklerini devlet desteklerinin yerli üreticiler için çok önemli bir politika aracı olduğunu belirterek sanayiciler adına çok mutlu olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar