Avrupa Birliği Genel Mahkemesi'nden hellim kararı

21 Şubat 2024

Güncelleme: 22 Şubat 2024

A
A

Rum şirketlerin hellim ürününün Avrupa Komisyonu tarafından 2021’de “Hellim/Halloumi” adıyla Menşe İsmi Korumalı Ürün olarak tesciline ilişkin düzenlemenin iptali için Avrupa Birliği Genel Mahkemesi’ne yaptığı başvuru sonuçlandı.

ZgotmplZ

Avrupa Birliği Genel Mahkemesi’nin, Rum şirketlerin hellim ürününün Avrupa Komisyonu tarafından Nisan 2021’de “Hellim/Halloumi” adıyla Menşe İsmi Korumalı Ürün (PDO) olarak tesciline ilişkin düzenlemenin iptali için yaptığı başvuruyu reddettiği bildirildi.

Rum haber kaynakları, haberi, ''PDO Hellim, AB Genel Mahkemesi Tarafından Tescil Edildi'' başlığıyla duyurdu.

Avrupa Birliği Genel Mahkemesi Papouis Dairies ve diğer Rum şirketlerin "Hellim"in PDO ürün olarak tesciline ilişkin düzenleme aleyhine yaptığı başvuru hakkında bugün ret kararı verdi.

Rum Hukuk Dairesi ''X'' platformundaki hesabından Avrupa  Birliği Genel Mahkemesi’nin şirketlerin iptal başvurusunu reddederek, "Hellim"i PDO ürün olarak tescilini teyit ettiği görüşünü paylaştı.

Menşe İsmi Korumalı Ürün (PDO), AB kalite planında yer alan bir tür coğrafi işarettir. AB kalite politikası, coğrafi kökenleri ve geleneksel ustalıkla bağlantılı özgün özelliklerini tanıtmak için belirli ürünlerin isimlerinin korunmasını amaçlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar