Turkish Bank UK, 50'nci yılında fotoğraf sergisi sponsoru oldu

21 Mayıs 2024

Güncelleme: 21 Mayıs 2024

A
A

Turkish Bank UK, 50'nci yıl kutlamaları kapsamında "Photo London"a sponsor oldu.

ZgotmplZ
(Soldan sağa) TurkishBank Bölge Müdürü Reşat Bilgin, KKTC Londra Konsololosu Namık Cafer, TurkishBank CEO’su Erhan Rauf, TurkishBank Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene ve KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Çimen Keskin

Mihrişah Safa - London

Avrupa’nın en önemli fotoğraf fuarlarından birisi olarak kabul edilen ve The Guardian gazetesinin “Yılın fotoğraf etkinliği” olarak tanımladığı “Photo London 2024” fuarına, bu sene Türk galeri ve sanatçıları çıkarma yaptı. 

Londra’daki Somerset House’da düzenlenen Photo London fuarında yer alan Dirimart, Galeri Nev, Galerist, Martch Art Project, Sanatorium, Versus Art Project ve Vision Art Platform gibi galeriler ve sanatçılar, Türk sanatını uluslararası arenada temsil ettiler.

Photo London 2024 Fuarı’na bu sene Türk galeri ve sanatçıların yüksek seviyede katılımı dikkat çekti.

TurkishBank UK, 50’nci yıl kutlamaları kapsamında Türkiye’den önde gelen sanat galerilerinin Photo London fuarına katılımına sponsor oldu.

TurkishBank UK’in 50’nci yıl kutlamaları mayıs başında İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilen özel bir resepsiyon ile başlamıştı. Gecede galeri sahipleri, sanatçılar, Photo London temsilcileri ve TurkishBank’ın seçkin misafirlerine eşlik etti.

Vatan Catering sahibi Tuncel-Türkan Nalbantoğlu, KKTC Londra Konsolosu Namık Cafer (sağda) ile birlikte görülüyor.
"SONUÇ ÇOK BAŞARILI OLDU"

TurkishBank UK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene, “Bu özel senede, grubumuzun misyonuna paralel Türk sanatının Londra pazarına ulaşmasını desteklemek istedik, sonuç çok başarılı oldu.” dedi.

Börteçene, yurt dışında basının “Photo London 2024’e Türk damgası” gibi başlıklarla etkinliğe dikkat çektiğini belirterek, “Bu bizim için çok sevindirici bir sonuç, Türk sanatının dünyaya açılımı için uygun şartların oluştuğunun farkındaydık ama bu kadar büyük bir ilgiyi beklemiyorduk.” dedi.

TurkishBank Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene (ortada), Grup Ofis Başkanları Bars Börteçene (solda) ve Kurt Börteçene.

50’inci yılı kutlama programı çerçevesinde grubun fintek (finansal teknoloji, fintech) ekosistemi T-Gate bu yıl içinde Londra’da faaliyete geçerek bu sefer de Türk finteklerinin Londra pazarına ulaşımını destekleyecek.

Photo London TurkishBank’ın Somerset House’ta desteklediği ikinci etkinlik oldu. Destek verilen ilk etkinlik 2016 yılında Masumiyet Müzesi Sergisi olmuştu.

TurkishBank Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene (ortada), Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan (soldan 3) ve Müsteşar Özge Atahan (soldan 2) konuklar birlikte fotoğraf çektirdi.
ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

123 yıllık geçmişi ile TurkishBank Grubu Türkiye, Kıbrıs ve İngiltere’de faaliyet gösteriyor.

Grup 2022 yılında International Banker tarafından “Best Innovation in Retail Banking Turkey” ödülüne layık görüldü.

TurkishBank Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene

Photo London Fuarı’nın açılışına Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Çimen Keskin, KKTC Londra Konsolosu Namık Cafer, T.C. Londra Büyükelçiliği Hazine ve Maliye Başmüşaviri Ahmet Yalçın Yalçınkaya, TurkishBank Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene, eşi Melis Börteçene, Genel Müdür Emre Kunduracı, CEO Erhan Rauf, Grup Ofis Başkanları Kurt Börteçene ve Bars Börteçene, Bölge Müdürü Reşat Bilgin, Kuzey Londra Pazarlama Menajeri Hakkı Köker, Halkbank Londra Müdürü Taner Akçeşme, Olay gazetesi sahibi Nural Ezel, Avukatlık Ofisi sahibi Kurtuluş Sarak, Vatan Catering sahibi Tuncel- Türkan Nalbantoğlu da katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar