Kullanım Şartları

Kullanıcılar, mykibris.com adresinden erişerek kullanım şartlarına tabi olmayı kabul ederler.

Lütfen internet sitesini kullanmadan önce aşağıdaki kullanım koşullarını dikkatlice okuyunuz ve aşağıdaki şartların herhangi birisini kabul etmiyorsanız mykibris.com’u kullanmayı derhal bırakınız.

Devam ettiğiniz takdirde, mykibris.com sitesini yalnızca yasal amaçlarla kullanmayı ve başkalarının kullanım haklarını ihlal eden, kısıtlayan veya engelleyen bir şekilde kullanmamayı kabul edersiniz.

Bu metinde kullanılan “kullanıcı” terimi, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

Site Şartlarının Güncellenmesi ve Değiştirilmesi

MYK Yayıncılık Limited, mykibris.com kullanım şartlarını dilediği zaman değiştirme veya güncelleme hakkına sahiptir. Şartlardaki değişiklik veya güncellemeleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Bu nedenle, siteyi kullanmaya devam ettiğiniz sürece tüm güncel kullanım şartlarını kabul etmiş olursunuz. Değiştirilmiş veya güncellenmiş şartları kabul etmiyorsanız lütfen mykibris.com’u artık kullanmayınız.

Telif Hakkı / Ticari Marka

MYK Yayıncılık Limited, mykibris.com sitesini işletmekte olup, sitenin içeriği tamamen veya kısmen içerik ekibi ve diğer kaynaklardan temin edilmektedir. mykibris.com ve üçüncü şahısların ürün ve hizmetleri ile ilgili tüm isimler, resimler ve logoların yanı sıra mykibris.com’un içeriği ulusal ve uluslararası telif hakkı ve ticari marka yasalarına tabidir.

mykibris.com sitesinin kodlarını ve yazılımını içeren içerikleri değiştirmeniz, kopyalamanız, çoğaltmanız, yeniden yayınlamanız, paylaşmanız, iletmeniz, dağıtmanız yasaktır.

Kişisel ve ticari olmayan amaçlarla kullanmak haricinde, içeriğin tamamını veya bir bölümünü bilgisayarınıza kaydedemezsiniz.

İçeriği, telif hakkı ve mülkiyet hakları saklı tutulmak kaydıyla yalnızca kişisel ve ticari olmayan amaçlarla kullanmayı kabul etmektesiniz.

Web Sitelerine Bağlantılar

mykibris.com üzerindeki bilgiler kaynak gösterilmeden paylaşılamaz. Alıntı ya da kaynak yapacak kişiler direkt olarak bilgiyi edindikleri sayfa bağlantısını vermek zorundadır.

mykibris.com’a Yapılan Gönderimler

mykibris.com’a yapacağınız metin, resim, video veya ses katkılarınız, mykibris.com’a, kullanıcıları tarafından kopyalama, uyarlama, iletme, yayınlama veya sunmak için geçerli bir lisans verdiğiniz anlamına gelir. Bu durumda mykibris.com yaptığınız katkıyı belirli durumlarda bazı güvenilir üçüncü taraflarla paylaşabilir. Katkınızın telif hakkı size ait olacak ve size özel olmayacaktır.

Katkınızın aslen size ait olduğunu ve aşağılama ve/veya hakaret içermediğini ve KKTC yasalarını ve Uluslararası yasaları ihlal etmediğini ve mykibris.com’a bu materyali yukarıdaki amaçlarla kullanma yetkisi verme hakkına sahip olduğunuzu ve eserinizde yer alan şahısların rızasını aldığınızı ve bu kişilerin 18 yaşın altında olması durumunda ise ebeveynlerinin/vasileri rızasını aldığınızı teyit etmektesiniz.

Üyelik ve Hesap

Kullanıcı adınız ve şifreniz sadece şahsınıza aittir. mykibris.com, birden fazla hesaba sahip olduğu tespit edilen kullanıcının tüm hesaplarını silecektir. Kullanıcılar, düzenli olarak giriş yaptıkları geçerli bir e-posta adresi girmelidir. mykibris.com, geçici veya üçüncü kişilerin e-posta adresleriyle yapılan bir kullanıcı hesap kaydını bildirimde bulunmaksızın silecektir. Bir üyeliği birden fazla kişi kullanamaz. Kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak yapılan tüm işlemlerin, aksi ispat edilmediği sürece ilgili üye tarafından yapıldığı kabul edilecektir. Üyelik formunda verilen bilgiler doğru kabul edilir. Bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sorumluluk üyeye aittir.

Güvenlik

Kullanıcıların, kendi güvenlikleri için interaktif alanları kullanırken kendilerine ya da üçüncü kişilere ait telefon numaralarını, posta adreslerini, ev adreslerini vb. vermemesi önemle tavsiye edilir.

Yasal Şartlar

Tahrif edilmiş herhangi bir metin, video, program ve ses kaydı veya yasa dışı herhangi bir materyal mykibris.com üzerinden paylaşılmayacak ve/veya iletilmeyecektir. mykibris.com’u kullanarak yasa dışı bir protesto veya aktivite düzenlemek veya icra etmek veya bu tür eylemleri teşvik etmek için reklam yapmak kesinlikle yasaktır.

mykibris.com’da yorum yazan tüm ziyaretçilerin ‘IP’ (Internet Protokol) adresi kayıt altına alınmaktadır. Adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresleri yetkililerle paylaşılacaktır.

Ebeveyn Rehberliği

On iki yaşın altındaysanız, interaktif alanları kullanmak için ebeveyninizin iznini almanız gerekmektedir. Bu alanları kullanırken okul adınız, telefon numaranız, ev adresiniz vb. gibi kişisel bilgilerinizi vermemeniz önemle tavsiye edilir.

Podcast

“MYK Podcast”, mykibris.com üzerinden erişebileceğiniz, indirebileceğiniz, izleyebileceğiniz ve/veya dinleyebileceğiniz bir mykibris.com içeriğidir. mykibris.com’da yayımlanan podcastleri indirebilirsiniz ancak üzerinde değiştirme, düzenleme, ekleme veya başka bir materyalle birleştirmeniz yasaktır.

Sorumluluk Reddi

mykibris.com “olduğu gibi” sağlanmaktadır. MYK Yayıncılık Limited, mykibris.com’un veya içeriklerinin kullanımından kaynaklanan hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu sitede veya içeriklerinde yer alan işlevlerin kesintisiz veya hatasız olacağı garanti edilmemektedir. mykibris.com’un veya içeriklerinin, virüs veya herhangi bir zararlı yazılım içermediği garanti edilmemektedir. MYK Yayıncılık Limited, içeriğinin doğruluğunu, uygunluğunu ve güvenilirliğini sağlamak için makul tüm çabayı göstermektedir, ancak doğruluk, uygunluk veya güvenilirlik için garanti vermemektedir. mykibris.com sitesinde arama özelliği bulunmaktadır. mykibris.com, arama dizininde bulunan bilgilerin içeriği veya kullanılabilirliği ile ilgili her türlü sorumluluğu reddeder. mykibris.com ayrıca, bir dizinin veya arama sonucunun eksiksiz veya doğru olduğuyla ilgili her türlü sorumluluğu reddeder.

mykibris.com, üçüncü taraflar tarafından işletilen diğer internet sitelerine bağlantılar içerebilir. mykibris.com, sağlanan bilgi, ürün ve hizmetleri işletmeyecek veya denetlemeyecek olup, bu sitelerin içeriğiyle ve kullanımıyla ilgili olarak açık veya dolaylı bir garanti vermemektedir.

Uygulanacak Hukuk ve Yargı Yeri

Site kullanımından kaynaklanan her türlü ihtilaf Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bulunan mahkemelerde görülecektir. Yukarıda belirtilen ihtilaflar KKTC yasalarına tabi olacaktır ve taraflar, yukarıdaki hususlardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan tüm ihtilaflarda KKTC mahkemeleri münhasır yargı yetkisine sahiptir. Bununla birlikte, işbu Sözleşmedeki hiçbir ifade, mykibris.com’un yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkemeden geçici karar, ara karar veya koruyucu tedbir talep etme hakkını kısıtlamayacaktır.

Kısıtlamalar

Kullanım şartlarına ve gizlilik politikası kurallarına uymayan kullanıcılar, interaktif alanlara erişimlerinin durdurulduğunu bildiren bir e-posta alacaktır. Kullanıcılar, bildirime rağmen kurallara uymamaya devam ettiği takdirde hesapları silinecektir. mykibris.com, bu alanların kötüye kullanımını önlemek için kullanıcı bilgilerini üçüncü taraflara (yetkililer, işverenler, okul idareleri vb.) verme hakkını saklı tutmaktadır.