Kaçak yaşayan 6 zanlı, cezaevine gönderildi

Kamalı Haber, 10 Temmuz 2024

A
A

Ülkede ikamet izinsiz olarak yaşadıkları süre en kısa 585 gün olan 6 Afrikalı zanlı, tutuklanarak çıkarıldıkları mahkemede, 20 gün süre ile cezaevine gönderildi.

ZgotmplZ Kamalı Haber

KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak suçundan tutuklanan M.B.M., A.A.W., M.O.G., C.C.A., H.Y.E. ve D.T. mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran polis, M.B.M.’nin 6 Temmuz'da saat 12.30 sıralarında Lefkoşa'da polis ekibi tarafından Marmara bölgesinde tespit edildiğini, zanlının muhaceret kontrolünde 29 Kasım 2022 tarihinden itibaren toplam 585 gündür KKTC'de ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edilerek, suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. 

Polis, A.A.W., M.O.G., C.C.A. ve H.Y.E.’nin ise 9 Temmuz'da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Göçmenköy’de bir evde yapılan arama esnasında tespit edildiklerini, muhaceret kontrolünde A.A.W.'nin 14 Kasım 2021 tarihinden itibaren toplam 968 gün, M.O.G.'nin 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren toplam 1141 gün, C.C.A.’nın 29 Kasım 2022 tarihinden itibaren toplam 588 gün ve H.Y.E.’nin 31 Mayıs 2021 tarihinden itibaren toplam 770 gün KKTC'de izinsiz ikamet ettiklerinin tespit edildiğini belirti.

Polis memuru D.T.’nin ise 9 Temmuz'da, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Muhaceret Şubesi’ne giriş - çıkış dökümü almak maksadıyla geldiği esnada belirlendiğini ve muhaceret kontrolünde zanlının toplam 1526 gündür KKTC’de izinsiz olarak ikamet ettiğinin belirlendiğini açıkladı.

Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların cezaevine gönderilmesini talep etti. 

Mahkeme, zanlıların 20 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar