Girne'de 15 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz: Fotoğraflarını arkadaşına gönderdi

13 Mayıs 2022

Güncelleme: 14 Mayıs 2022

A
A

15 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden zanlı R.K. soruşturma kapsamında 7 gün daha tutuklu kalacak. Polis zanlının çocuğun fotoğraflarını çekerek arkadaşına gönderdiğini, her şeyi itiraf ettiğini açıkladı.

Girne’de uzaktan akrabası olan 15 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği gerekçesi ile tutuklanan zanlı R.K. bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli Polis Çavuşu Ömer Faruk Şengil, zanlının ‘Cinsel tecavüz’, ‘Cinsel istismar’ ve ’16 yaşından küçük çocuğu istismar’ suçlarından tutuklandığını anlattı.

KORKUDAN KİMSEYE ANLATMADI…

Şengil, müştekinin olay sonrası ailesinden korktuğu için gerçekleri gizlediğini daha sonra yaşadıklarını anlattığını ifade etti.

Polis, zanlının olayı anlattığını 15 yaşındaki kız çocuğunu evine götürdüğünü birlikte olduktan sonra fotoğrafları çekerek, arkadaşına gönderdiğini ifadesinde belirttiğini kaydetti.

Çocuğun muayeneden geçirildiğini, zanlıya ait cep telefonunun emare olarak alındığını kaydeden Şengil, 7 kişiden ifade alındığını söyledi.

7 GÜN TUTUKLU KALACAK

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Şengil, olayın çok ciddi olduğunu belirterek, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme, zanlının soruşturmanın selameti için 7 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar