Gazeteci Şener Levent'e 1 yıl hapis cezası

26 Nisan 2022

Güncelleme: 26 Nisan 2022

A
A

Avrupa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Şener Levent, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “hakaret” suçlamasıyla Türkiye’de hakkında açılan davanın sonuçlandığını ve kendisine 1 yıllık hapis cezası verildiğini açıkladı.

Avrupa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Şener Levent, Türkiye’de hakkında açılan davanın sonuçlandığını ve kendisine 1 yıl hapis cezası verildiğini duyurdu.

Levent, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “hakaret” suçlamasıyla Türkiye’de hakkında açılan davanın sonuçlandığını bildirdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Levent, Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’nin kendisini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla 1 yıl hapse mahkum ettiğini duyurdu.

KKTC’DE BERAAT ETMİŞTİ

Bu davanın bir ‘karikatür’ üzerine açıldığını ve aynı davadan Kıbrıs’ın kuzeyinde de yargılanarak beraat ettiğini hatırlatan Levent, “Onlar bizim mahkememizin kararını tanımadıkları gibi ben de onların mahkemesinin kararını tanımıyorum. Bir diktatörün iki dudağı arasına sıkışmış olan Türkiye'de hukuk zaten ölüdür” ifadelerini kullandı.

“KARARI TANIMIYORUM”

 Levent’in sosyal medya açıklaması şöyle:

"FAŞİST DİKTATÖRÜN KIBRIS'A UZANAN KOLLARI

Ankara'da bana açılan ceza davası sonuçlandı ve bu sabah mahkemenin kararını bana tebliğ ettiler.. Ankara Asliye Ceza Mahkemesi TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla beni 1 yıl hapse mahkum etti...Davacı Tayyip Erdoğan..

Bu dava meşhur karikatür/kolaj davası...Biz aynı davadan bizim mahkememizde yargılandık ve beraat ettik, ancak bizim mahkememizin kararını tanımadıkları için aynı davayı bir de onlar açtılar Ankara'da.. Ve gıyabımda yargılayıp hüküm verdiler.. Hukukta bir kişinin aynı suçtan iki kere yargılanması diye bir şey yoktur.. Üzerimizdeki baskısını iyice yoğunlaştıran Ankara'daki faşist iktidar bu kararla yurdumuzda kendisine muhalif herkesi hedef alıyor ve sindirmeye çalışıyor...Onlar bizim mahkememizin kararını tanımadıkları gibi ben de onların mahkemesinin kararını tanımıyorum.. Bir diktatörün iki dudağı arasına sıkışmış olan Türkiye'de hukuk zaten ölüdür."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar