Zerdali festivali cuma günü Esentepe'de başlıyor

22 Mayıs 2024

A
A

Zerdali Festivali'nin 15'incisi, iki gün boyunca Girne Esentepe'de düzenleniyor. Cuma akşamı başlayacak olan festivalde; dans gösterileri, defile ve Türkiye'den tanınmış şarkıcıların vereceği 90'lar konseri de yer alacak.

ZgotmplZ

Çatalköy - Esentepe Belediyesi'nin organize ettiği Geleneksel 15'inci Zerdali Festivali, cuma ve cumartesi günleri Esentepe festival alanında yapılacak.

Çatalköy - Esentepe Belediyesi Festival Komitesi'nden yapılan açıklamada, festivalin kültürel mirası ve geleneksel değerleri ön plana çıkaran, marka değeri yüksek bir festival olduğu ve festival süresince halkın geleneksel el sanatları, kültürel eserler, zerdali ve zerdaliden üretilmiş ürünlerle buluşacağı kaydedildi.

Festival cuma 18.45'te kortejle başlayacak ve 19.30'da açılış konuşmaları yapılacak. 

Açıklamada, cuma akşamı halk dansları gösterileri, Retro Çalgıcıları ve Grup Otantik’in sahne alacağı, cumartesi akşamı ise saat 20.00’de Nostaljik Kıyafetler Defilesi, dans gösterileri, Ferda Anıl Yarkın, Zafer Peker, Hazal, Ali Güven gibi Türkiyeli sanatçılar tarafından 90’lar Konseri’nin sunulacağı belirtildi. Festival, WOLF F18 konseri ile tamamlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar