Tatar, Miroğlu ve Özgür'ü andı

22 Kasım 2023

Güncelleme: 22 Kasım 2023

A
A

Cumhurbaşkanı Tatar, ölümlerinin 18’inci yılında Miroğlu ve Özgür’ü andı.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) eski Genel Sekreteri ve eski bakanlardan Salih Miroğlu ile Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanlığı, Bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan, Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) kurucularından Özker Özgür’ün 18'inci ölüm yıl dönümleri dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özker Özgür (solda) ve Salih Miroğlu

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Tatar, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Farklı siyasi anlayışta olsalar da bu iki güzel insan için her yıl yapılan anma törenleri, Kıbrıs Türk halkı için gerçek anlamda barış ve huzur içinde yaşamanın önemini göstermektedir.

Aynı partide siyaset yaptığımız, aynı argümanları savunduğumuz Dr. Salih Miroğlu’ndan çok şey öğrendik. Miroğlu’nun hitap kabiliyeti ve lider ruhu hepimizi etkiliyordu.

Özker Özgür ise Kıbrıs Türk halkının özgürlüğü için Erenköy’de savaşmıştı.

Siyaset yaparken farklı görüşler savunabiliriz ama hepimizin ortak hedefi Kıbrıs Türk halkının bağımsız, özgür ve onurlu bir şekilde bu adada yaşamasını sağlamak olmalıdır. Sevincimiz de, kederimiz de, kaderimiz de ortaktır. Bazı ayrılıkları zenginlik sayarak, binlerce ortak yön olduğunun bilinci içinde; halk, vatan ve devlet söz konusu olduğunda birleşebilmemiz önemlidir.

Ülkemiz siyasi tarihinde iz bırakmış ve yıllarca Meclis çatısı altında, birlikte siyaset yaptıktan sonra aynı gün ebediyete intikal etmiş bu değerli kişileri rahmetle anar, tüm sevenlerine başsağlığı dilerim."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar