"Melekler" anısına rüzgar çanları sergileniyor... Her çocuk bir renk, her renk 35 Melek...

2 Şubat 2024

Güncelleme: 2 Şubat 2024

A
A

Şampiyon Melekler anısına gönüllüler tarafından örülen ve "Melekler"in renklerini simgeleyen el işlerinin asılı olduğu rüzgar çanları, Gazimağusa'da Namık Kemal Meydanı ve Sulu Çember'de sergileniyor.

ZgotmplZ Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği

Gazimağusa'da Şampiyon Melekler anısına rüzgar çanları hazırlandı.

Adanın her bir tarafında yaşayan gönüllü kadınlar tarafından örülen ve "Melekler"in renklerini simgeleyen el işlerinin asılı olduğu rüzgar çanları, Gazimağusa'da Namık Kemal Meydanı ve Sulu Çember'de sergileniyor. 

Çanlara asılı örgülerde, "Melekler"in isimleri de yer alıyor.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği, emeği geçenlere teşekkür etti.

Dernekten konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

"Rüzgar çanlarımız, 6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye Kahramanmaraş merkezli depremde sonsuzluğa uğurladığımız Şampiyon Meleklerimiz anısına yapılmıştır. Çocuklarımızın renklerini simgeleyen bu el işleri adanın her bir tarafında yaşayan gönüllü kadınlar tarafından örülmüştür.

Dernekten yapılan açıklamada, Şampiyon Meleklerimiz, Türkiye yıldızlar voleybol yarı final müsabakalarında, ülkemizi temsil etmek için Adıyaman’a giden Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencilerinin yer aldığı 'Yıldız Kız' ve 'Yıldız Erkek' Voleybol takımlarımızdan oluşmaktadır. 

Şampiyon Meleklerimiz;  
Spor aşkıyla ve ülkelerini temsil etme heyecanıyla gittikleri, Türkiye'nin Adıyaman şehrinde depreme yakalanmış ve ihmaller zinciriyle inşa edilmiş Grand Isias Hotel’in yıkılmasıyla hayatlarını kaybeden, toplamda 35 kişiden oluşan biricik öğrencilerimiz, kıymetli öğretmenlerimiz ve değerli velilerimizdir.

Şampiyon Meleklerimiz;
Evren Çavdır, Elvin Çavdır, Havva Balcı Çavdır, Duygu Bolsoy Kalaycı, Lavin Kalaycı, Pamir Konuklu, Atakan Celal Konuklu, Mehmet Arif Altak, Hasan Bilgen, Aykan Ekiz, Selin Karakaya, Serin İpekçioğlu, Hayal Gençalioğlu, Alp Akın, Doruk Akın, Özgür İçme, Mustafa Sabancı, İzcan Nurluöz, Asya Tülek, Sahil Özberkman, Nehir Çevik, Mert Niyazi Topukçuoğlu,Fahri Arkar, Aras Aktuğralı, Ali Karasel, Havin Kılıç, Osman Çetintaş, Nazife Dağlı, Abide Dağlı, Mülkiye Dağlı, Ecem Yeniçeri, Bedriye Yeniçeri, Perihan Çetiner, Kağan Selim İş, İbrahim Yakula

Şampiyon Melekler bu ülkenin gururudur, hüznüdür.
Şampiyon Melekler bu ülkenin geleceğinden çalınmış aydınlık yüzleridir.
Şampiyon Melekler bu ülkenin yüreklerine tutunmuş şampiyonlarıdır.
Şampiyonlarımızı Unutmayacağız. 

#isiasortakdavamız
#melekleresözümüzvar"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar