Lefkoşa'da bugün "Onur Yürüyüşü" var

17 Mayıs 2024

Güncelleme: 17 Mayıs 2024

A
A

17 Mayıs Organizasyon Komitesi, LGBTİ+ haklarının savunulması ve toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla, Lefkoşa'da "Onur Yürüyüşü" düzenliyor.

ZgotmplZ

LGBTİ+ haklarının savunulması ve toplumsal farkındalığın artırılması için bugün Lefkoşa’da “Adaletin Rengi Ne?’’ sloganıyla “Onur Yürüyüşü” düzenleniyor.

17 Mayıs Organizasyon Komitesi’nin açıklamasına göre, yürüyüş saat 18.00'de Dereboyu Suitex önünden başlayacak. Katılımcılar, Cumhuriyet Meclisi’nin önünden geçerek, Girne Kapısı’na, oradan da Lefkeliler Hanı’na ulaşacak. 17 Mayıs Onur Yürüyüşü Lefkeliler Hanı’nda tamamlanacak.

“Hepimiz, eşitlik ve adalet için bir araya geliyor, LGBTİ+ haklarının temel insan hakları olduğunu vurguluyoruz.” denilen açıklamada, yürüyüşe katılım çağrısı da yapıldı.

Açıklamada, 17 Mayıs Organizasyon Komitesi'nin, Kıbrıs'ın kuzeyindeki çeşitli sivil toplum örgütlerinin katılımıyla faaliyet gösteren bir platform olduğu belirtilerek, "Amacımız, homofobi, bifobi ve transfobiye karşı mücadelede birlikte hareket etmek ve LGBTİ+’ların haklarını savunmak için çaba göstermektir." denildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar