Geçitkale-Serdarlı'daki festivalde Kıraç sahne alacak

28 Mayıs 2024

Güncelleme: 28 Mayıs 2024

A
A

Geçitkale-Serdarlı Belediyesi, 1'inci Kültür ve Sanat Festivali düzenliyor. 31 Mayıs'ta başlayarak üç gün sürecek festivalin ikinci gününde, Dünya Çocuk Günü Şenliği yer alırken, pazar günü şarkıcı Kıraç konser verecek.

ZgotmplZ

Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali'nin ilki 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında yapılıyor.

Çeşitli etkinliklerin yer alacağı ve üç gün sürecek festivalde Türkiye’nin ünlü sanatçısı Kıraç konser verecek.  

31 MAYIS CUMA

1'inci Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali cuma günü saat 16.30’da Geçitkale Sinema Kültür Sarayı önünde başlayarak köy meydanda sona erecek Kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Geçitkale köy meydanında yer alacak bando, çizgi film karakterleri, halk dansları grupları ve jimnastik grubunun gösterilerinin ardından saat 18.00’de Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Geçitkale Halk Dansları Topluluğu sahne alacak.

Etkinlikler, saat 18.30’da Mesarya Yıldızları Kültür Spor Derneği, saat 19.00’da Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Serdarlı Minikler ve Yıldızlar Halk Dansları Topluluğu gösterisi ile devam edecek ve saat 19.30’da Grup Five Stars ve Doğan Baybora sahne alacak.

Saat 21.00’de Murat Mermer’in konserinin ardından saat 22.30’da Geçitkale Günay Spor Kulübü’nde yapılacak tombala çekilişi ile ilk günkü etkinlikler sona erecek.

1 HAZİRAN CUMARTESİ

Cumartesi günü, “1 Haziran Dünya Çocuk Günü Şenliği” düzenlenecek.

Şenlik, saat 16.00’dan saat 19.00’a kadar Geçitkale Günay Spor Kulübü Futbol sahasında yer alacak.

Şenlikte, Çocuk Oyunları gösterisiyle başlayacak. Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Geçitkale Minikler Halk Dansları Topluluğu sahne alacak.

Şenliğin ardından Geçitkale köy meydanında saat 19.00’da Gönendere Kültür ve Sanat Derneği Master Halk Dansları Topluluğu, saat 19.30’da da Akandere Dans Grubu gösterilerini sunacak ardından saat 20.30’da Grup Salt konser verecek.

İkinci gün etkinlikleri Tombala çekilişinin ardından sona erecek.

2 HAZİRAN PAZAR

Etkinlikler, Pazar günü saat 19.30’da Dans Grubunun gösterisiyle başlayacak. Saat 20.00’de Grup SOS konser verecek ve saat 21.30’da Türkiye’nin ünlü sanatçısı Kıraç sahne alacak.

Konserlerin ardından etkinlikler Tombala çekilişi ile sona erecek. 

Geçitkale Serdarlı Belediye Başkanı Halil Kasım, 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasından düzenleyecekleri 1'inci Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali'nin sadece bölgeye değil tüm adaya renk katacağını kaydetti.

Çok değerli grupların sahne alacağı Festival’de, Geçitkale-Serdarlı Belediyesi olarak bölgenin canlanması, belde halkı ile tüm halkın kaynaşarak iyi vakit geçirmesini hedeflediklerini belirten Kasım, “Köy halkımızın eğlenceli zaman geçirmesinin yanı sıra köylerimizde düzenleyeceğimiz etkinliklerle bölgemizi tüm adadaki halkımızla buluşturmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar