"Ecevit her daim saygıyla hatırlanacak"

5 Kasım 2023

Güncelleme: 6 Kasım 2023

A
A

Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Başbakanı Bülent Ecevit’in 17’nci ölüm yıl dönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve Başbakan Ünal Üstel birer mesaj yayımladı.

ZgotmplZ

 Cumhurbaşkanı Tatar mesajında, “20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın kararını veren hükümetin Başbakanı, Türk siyasi yaşamının nam-ı diğer Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’i ebediyete irtihalinin 17. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Merhum Bülent Ecevit, dürüstlüğü, erdemli duruşu ve cesaretiyle her daim Kıbrıs Türk Halkı tarafından saygıyla hatırlanacaktır. Mekanı cennet olsun” dedi.

 Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre,  Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Başbakanı Bülent Ecevit’in 17’nci ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, Töre mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Başbakanlarından, Türk siyasetinin önemli isimlerinden merhum Bülent Ecevit’i aramızdan ayrılışının 17. senesinde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ecevit, siyasi hayatında göstermiş olduğu mücadele ve kararlılıkla Türkiye’nin geçirdiği önemli süreçlerde önemli görevler üstlenmiştir. Kıbrıs Türk halkının direnişi ile geçen yılların ardından halkımızı belki de yok oluşa sürükleyecek bir zamanda Barış Harekatı’nın cesur kararının verilmesinde dönemin hükümetinin Başbakanı olan Sayın Ecevit, Türk siyasi tarihine ismini altın harflerle yazdırmıştır. Bu nedenle Sayın Ecevit’in Kıbrıs Türk halkı için anlamı büyüktür ve daima öyle kalacaktır.

Ruhu şad olsun…”

Başbakan Ünal Üstel, Barış Harekatı döneminin başbakanı merhum Bülent Ecevit'i 17'nci ölüm yıl dönümü nedeniyle andı.

Üstel mesajında "Anavatan Türkiye siyasetine adını Karaoğlan olarak yazdıran, 20 Temmuz 1974 Mutlu Barış Harekatı döneminin Başbakanı, Kıbrıs Türkü’nün gönlünde taht kurmuş, Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakanları’ndan Merhum Bülent Ecevit’i 17. ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun." ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar