Deprem şehidi Arnavutoğlu anıldı: Amaç, futbola ve Göçmenköy'e büyük hizmetler verdi

8 Şubat 2024

Güncelleme: 8 Şubat 2024

A
A

6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Amaç Arnavutoğlu, Lefkoşa'daki mezarı başında anıldı. Anma törenine Cumhurbaşkanı Tatar da katıldı.

ZgotmplZ

6 Şubat 2023 tarihinde Hatay'da yaşanan depremde yaşamını yitiren Göçmenköy İdman Yurdu eski futbolcusu ve yönetim kurulu üyesi aynı zamanda Sivil Savunma Teşkilatı çalışanı Amaç Arnavutoğlu, Lefkoşa Kabristanlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

Düzenlenen anma törenine Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, çalışma arkadaşları, ailesi, vatandaşlar ve sevenleri katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar, anma töreninde yaptığı konuşmada, depremin üzerinden bir yıl geçtiğini belirterek, acının büyük olduğunu ve halen dinmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, depremde 49 KKTC vatandaşının ve 53 bini aşkın kişinin yaşamını yitirdiğine dikkat çekerek, hayatını kaybedenlerle ilgili ülkede anma törenleri düzenlendiğini ifade etti.

Amaç Arnavutoğlu’nu futbol sahalarından ve Göçmenköy İdman Yurdu’ndan tanıdığına işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Adı üstünde amacı Göçmenköy’e hizmetler ve güzellikler verebilmekti. Futbola büyük katkıları bulunan ve hizmetleri geçen Amaç’ı kaybettik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar konuşmasının devamında Amaç Arnavutoğlu’nun adını yaşatmanın, evlatlarının Göçmenköy’e ve ülkeye hizmet verebilmesinin sağlanması olduğunu aktardı.

6 Şubat Depremi’nin Kıbrıs Türkü’nün tarihinde bir acı olarak yer alacağını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, yaşamlarını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelere ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Amaç Arnavutoğlu Kırıkhan'daki öğretmenevinde enkaz altında kalarak yaşamını yitirmişti. Arnavutoğlu, diğer deprem kayıplarıyla birlikte "görev şehidi" sayılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar