İzci Düşünce Günü'nde derneklerden ayrı kutlama

22 Şubat 2024

Güncelleme: 23 Şubat 2024

A
A

22 Şubat Dünya İzci Düşünce Günü Kız İzci Örgütü Derneği ile İzci Liderleri Derneği ayrı ayrı etkinlik düzenledi.

ZgotmplZ

22 Şubat Dünya İzci Düşünce Günü etkinliklerle kutlanıyor.

Kız İzci Örgütü Derneği, Kız İzci Vefa Günü etkinliği düzenledi. İzci Liderleri Derneği ise Lefkoşa’da bulunan Atatürk Büstüne çelenk koydu.

Kız İzci Vefa Günü etkinliği etkinliğine derneğin Onursal Başkanı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da katılarak konuşma yaptı.

SİBEL TATAR'DAN TEŞEKKÜR

Sibel Tatar, vefanın önemine değindiği konuşmasında, dernek bünyesinde çalışan, izciliğe katkı koyan herkese teşekkür etti.

Çocuklarını izciliğe teşvik eden ailelere de teşekkür eden Tatar, “İzcilik ancak onların katılımıyla çoğalabilir, gelişebilir” dedi.

Ailelere çocuklarını izciliğe teşvik etmeleri çağrısında bulunan Tatar, izciliğin çocukların çevre ve doğa bilinci geliştirmesine katkı koyduğunu, doğayı korumayı öğrettiğini söyledi.

Derneğin uluslararası faaliyetlerinin önemine de vurgu yapan Tatar, Derneğe, KKTC’nin adını yurt dışında duyurdukları için teşekkür etti.

KKTC Kız İzci Örgütü Derneği Başkanı Esen Bahadır,  izciliğin köklerinin sağlam olması halinde geleceğin de parlak ve köklü olacağını söyleyerek, izciliği bugüne taşıyanlara teşekkür etti.

Kız İzci Vefa Günü etkinliğinin ilkinin bugün yapıldığını dile getiren Bahadır, etkinliğin diğer bölgelerde de düzenleneceğini kaydetti.

Derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek, Dünya Bağımsız İzciler Federasyonu'na üye olduklarını söyleyen Bahadır, “Avrupa’da izcilik yapacak vizyon, koordinasyon ve donanıma sahip olduğumuzu kanıtladık” dedi.

Girne bölgesi izci lideri Kumru Kiremitçioğlu, Kız İzci Vefa Günü etkinliğinin bugün Girne bölgesi için düzenlendiğini, ileriki günlerde diğer bölgelere yönelik  yapılacağını söyledi.

İzcilerin topluma kazandırdığı eserlerin, okul, hastane ve parklarda görülebildiğini dile getiren Kiremitçioğlu, “Sizlere koyduğunuz bu katkılar için teşekkür ederiz” dedi.

Kiremitçioğlu, izcilik ateşinin hiç sönmemesi, yardımlaşma, sevgi ve saygının hiç bitmemesi temennisinde bulundu.

İZCİ LİDERLERİ DERNEĞİ DE KUTLADI

KKTC İzci Liderleri Derneği, 22 Şubat İzci Düşünce Günü’nü etkinliklerle kutladı.

Gün çerçevesinde ilk olarak Lefkoşa’da bulunan Atatürk Büstüne çelenk konuldu.

Ardından izciliğe gönül vermiş liderlerden Tuncay Apakgün’e nezaket ziyaretinde bulunuldu.

İzci Düşünce Günü etkinlikleri çerçevesinde izci liderlerine yönelik eğitim de verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar