TC'nin 100'üncü yılı muhteşem bir konserle kutlandı

2 Aralık 2023

A
A

TC devlet sanatçısı Gülsin Onay ile genç müzisyenler Erdem Mısırlıoğlu, Emre Engin, Ferec Necef, Ezo Dem Sarıcı, Nazlı Erdoğan Londra’da unutulmaz bir konser verdi. Başkonsolos ile yüzlerce kişinin izlediği konser Mozart’ın Türk marşı ile son buldu.

ZgotmplZ

Mihrişah Safa - Londra

Türkiye Cumhuriyeti’nin (TC) 100’üncü yılı kapsamında, TC devlet sanatçısı Gülsin Onay ile genç müzisyenler Erdem Mısırlıoğlu, Emre Engin, Ferec Necef, Ezo Dem Sarıcı ve Nazlı Erdoğan Londra’da unutulmaz bir konser verdi.

Sectoral Events’in düzenlediği, St.James’s Kilisesi'ndeki konseri  TC Başkonsolosu Bekir Utku Atahan ile yüzlerce kişi izledi.

(Soldan sağa) Ferec Necef, Ezo Dem Sarıcı, Başkonsolos Bekir Utku Atahan, Gülsin Onay, Nazlı Erdoğan, Arzu Güler, Erdem Mısırlıoğlu

Organizasyonu gerçekleştiren Arzu Güler’in takdim ettiği konserde ilk olarak Gülsin Onay sahne aldı. Alkışlar arasında sahneye gelen sanatçı Frederick Chopin’in Grand Polonaise Brillante eserini seslendirdi. 80’den fazla ülkede 2 binden fazla konser veren ünlü sanatçı, Chopin’in bestesini kendine özgü yorumuyla seslendirdi.

Daha sonra sahneye piyanoda Erdem Mısırlıoğlu, kemanda Emre Engin ve çelloda Ferece Necef aldı. Sırasıyla Brahms ve Dvorak’ın bestelerini seslendiren sanatçılara, ikinci yarıda kemanda Ezo Dem Sarıcı ile viyolada Nazlı Erdoğan katıldı. Hepsi birbirinden yetenekli 5 genç müzisyenin seslendirdiği Sarı Gelin türküsü alkışlarla sonlanırken, sırasıyla  seslendirdikleri Selanik türküsü, Ahmed Adnan Saygun’un “Horon”u, Gaziantep yolunda türküsü, Nihavend Longa izleyicileri coşturdu. Dünyanın sayılı müzik okullarından mezun 5 yetenekli müzisyenin konseri, Mozart’ın “Türk Marşı”nı çalması ile son buldu.

Konser sonrası müzisyenleri kutlayan Gülsin Onay, gençlerle aynı sahneyi paylaşmaktan büyük sevinç duyduğunu belirterek, hepsini kutladı.

(Soldan sağa) Genç müzisyenler Emre Engin, Ezo Dem Sarıcı, Erdem Mısırlıoğlu, Nazlı Erdoğan ve Ferec Necef

Başkonsolos Bekir Utku Atahan da genç müzisyenlerle gurur duyduklarını belirterek, çalışmalarında başarılar diledi.

İzleyiciler de yetenekli müzisyenleri tebrik ettiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar