Tatar'dan deprem sırasında Hatay'da hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine ziyaret

5 Şubat 2024

A
A

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 6 Şubat depreminde Hatay’da hayatını kaybeden Amaç Arnavutoğlu ve Arkan çiftinin ailelerini ziyaret etti.

ZgotmplZ Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de geçen yıl 6 Şubat’ta meydana gelen depremde Hatay’da hayatını kaybeden Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personeli Amaç Arnavutoğlu ve Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi emekli öğretmenlerinden Atay Arkan ile eşi Fatma Arkan’ın ailelerini ziyaret etti.

Amaç Arnavutoğlu ziyaretinde Sivil Savunma Teşkilatı'ndan yetkililer de yer aldı.Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, depremde hayatını kaybeden Amaç Arnavutoğlu ve Arkan çiftine Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diledi.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmişti. 

Açıklanan resmi rakamlara göre Türkiye'de 53 bin 537 kişi hayatını kaybetti, 107 bin 213 kişi de yaralandı.

KKTC vatandaşı 49 kişi de bu depremler sırasında can verdi.

Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi emekli öğretmenlerinden Atay Arkan ve eşi Fatma Arkan Hatay'daki Saray Otel’de, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personeli ve Göçmenköy Spor Kulübü yöneticisi Amaç Arnavutoğlu Kırıkhan'daki öğretmenevinde, enkaz altında kalarak yaşamlarını yitirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar