Tatar, çocuklara güvendiğini vurguladı: Çocuklar umudumuz

6 Haziran 2024

A
A

Cumhurbaşkanı Tatar, Beyarmudu'nda düzenlenen Çocuk Festivali'nde, yurt dışından çocuklarla ülke çocuklarının kaynaşması ve dostluk geliştirmelerinin önemini vurguladı.

ZgotmplZ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Beyarmudu Belediyesi II'nci Çocuk Festivali'ne katıldı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan verilen bilgiye göre, KKTC, Türkiye, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna ve Bulgaristan’dan gelen ekiplerin gösterilerinin yer aldığı ve FOGEM 16'ncı Uluslararası Yaz Sevinci Çocuk Şenliği katkısıyla gerçekleşen festival, Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde yer aldı.

Cumhurbaşkanı Tatar Festivaldeki konuşmasında, yurt dışından gelen misafir öğrenci ve öğretmenlerine “hoş geldiniz” diyerek, festivali düzenleyen ve emeği geçen herkesi kutladı.

Ülke tanıtımına katkı yapan bu gibi etkinliklerin önemini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Beyarmudu bölgesinin kalkınmakta ve ekonomik yapısının güçlenmekte olduğunu belirterek, bölgeye sahip çıkarak yatırım yapanları tebrik etti. 

“Biz çocuklarımıza güveniyoruz. Çocuklarımız bizim umudumuz, güvencemizdir.” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, çocukların kişisel gelişiminin yanı sıra kültürel ve milli değerler temelinde sevgi ve şefkat içinde yetiştirilmelerinin ülke için önemine işaret etti. 

Misafir çocuklarla ülke çocuklarının kaynaşması ve dostluk geliştirmelerinin önemine de değinen Cumhurbaşkanı Tatar, Beyarmudu Belediyesi’ni çalışmaları dolayısıyla kutlayarak, KKTC’nin gelişmesi ve kalkınması için yapılan çalışmaların engellere rağmen süreceğine vurgu yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar