Shakespeare'in kadın karakterleri bugün Lefkoşa'da son kez sahnede

30 Mart 2024

A
A

Barakanın yeni oyunu “Shakespeare’in Şen Kadınları”, prömiyerini yaptığı 9 Mart'tan sonra, Lefkoşa'da bugün son kez sahneleniyor.

ZgotmplZ

Baraka Tiyatro Ekibi’nin “Shakespeare’in Şen Kadınları” oyunu Lefkoşa’daki son temsilini bugün gerçekleştiriyor.

Saat 20.00’de Arabahmet Kültür Evi’nde sahnelenecek olan oyun, tek perdelik “mor komedi” şeklinde tarif ediliyor. Biletler 30TL. olup kapıdan alınabiliyor, ayrıca 0533 886 48 18 numaradan rezervasyon yapılabiliyor. Oyuna 12 yaş üzeri tüm tiyatro severler davet ediliyor.

Nazen Şansal’ın yazdığı ve kolaylaştırıcılığını yaptığı oyunda, Feray Karahüseyin Ergin, Merin Olgun, Muhammed Said Alpsoy, Serap Kızıl ve Şifa Alçıcıoğlu rol alıyor. Oyunun özgün müziklerini ise Sol Anahtarı müzik topluluğu ile müzisyen Ahmet Güvenler hazırladı.

Baraka Tiyatro Ekibi kolaylaştırıcısı Nazen Şansal, “Üstadın çeşitli oyunlarındaki güçlü kadınların günümüz emek dünyasıyla bağını kuruyoruz. Çünkü Shakespeare’in zamanında en temel sosyal ve siyasal haklardan mahrum olan kadınlar, bugün birtakım özgürlüklere sahip olsa da hâlâ emek sömürüsünden muzdariptirler.” ifadelerini kullandı. 

NİSAN’DA TURNEYE ÇIKACAK

“Shakespeare’in Şen Kadınları” oyunu 30 Mart’ta Lefkoşa gösterimlerini tamamlamasının ardından çıkacağı turnenin programı şöyle:

  • 3 Nisan Çarşamba günü Beşparmaklar Tiyatro Festivali kapsamında Çatalköy Erol Avgören Kültür Merkezi’nde
  • 6 Nisan Cumartesi Mağusa KÜKOM’da,
  • 20 Nisan Cumartesi Girne Oda Tiyatrosu’nda,
  • 27 Nisan Cumartesi ise Lefke’de.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİLİ HABERLER


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar