Londra'dan Selda Bağcan geçti

28 Kasım 2023

A
A

Tanınmış folk şarkıcısı, aktivist ve bestekar Selda Bağcan, Camden Koko salonunda unutulmaz bir konser verdi. 52 yıllık sanat yaşamında 400’den fazla beste yapan sanatçıyı, bine yakın izleyici izledi.

ZgotmplZ MYK

Mihrişah Safa - Londra

Dünyaca ünlü folk sanatçısı , aktivist , bestekar, efsane sanatçı  Selda Bağcan, Londra’da unutulmaz bir konser verdi.

Kentin tanınmış konser salonlarından Camden’daki Koko’da sahne alan 75 yaşındaki sanatçıya, Musa Göçmen yönetimindeki Senforock Orkestrası eşlik etti. Alkışlar arasında sahneye çıkan Selda Bağcan, daha önce de Koko’da konser verdiğini belirterek, programına başladı.

Salonu tıklım tıklım dolduran bine yakın izleyici, sanatçıya hem alkışlarıyla, hem de koro olarak şarkılarda eşlik etti.

İzleyiciler, sanatçının şarkılarına eşlik etti.

Sanatçı iki saate yakın süren programında Neşet Ertaş, Nesimi, Zülfü Livaneli ve kendi bestelerinden oluşan zengin bir repertuar sundu.

52 yıllık sanat yaşamında, 400’den fazla beste yaptığını söyleyen Selda Bağcan’a yeğeni ünlü sanatçı Serenad Bağcan da eşlik etti. Hala ve yeğenin birlikte söylediği şarkılar büyük alkış aldı.

Selda Bağcan (sağda), yeğeni Serenad Bağcan ile birlikte şarkı söyledi.

Özellikle 800 yıl önce Nesimi’nin bestesi “Minnet eylemem”i duygulanarak söyleyen Selda Bağcan, “Kimseye minnet etmeyin.” dedi. Seyircilerin isteklerini yerine getirmeye çalışan sanatçı, üç kız yeğeni bulunduğunu, hepsinin meslek sahibi olduğunu, bunun yanında kendilerine özgü müzik yaptıklarını da gururla ifade etti.

Serenad Bağcan, halasıyla aynı sahneye paylaştığı için mutlu olduğunu belirterek, birkaç ay önce ünlü sanatçı Fazıl Say ile Barbican’da konser verdiklerini söyledi.

Serenad Bağcan da konserde parçalar seslendirdi.

Selda Bağcan, izleyenleri halaya davet edince sahnenin önü bir anda çok sayıda halay çeken gençle doldu. Konser sonunda  hala-yeğen Selda ve Serenad Bağcan, izleyicilerin de katılımıyla hep birlikte “İzmir Marşı"nı söyledi.

Dinleyiciler arasında Bexley Belediyesi Başkanı Ahmet Durmuş, sanatçının erkek kardeşi Serter Bağcan da bulunuyordu.

Konseri izleyenler arasında Bexley Belediye Başkanı Ahmet Durmuş da (sol baş) yer aldı. (Soldan sağa) Elmaz Durmuş, Türkan Kuyucu, Mihrişah Safa ve Fatoş Esengül

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar