Lefkoşa'da "engelsiz" performans ayakta alkışlandı

5 Aralık 2023

A
A

LTB 7'nci Engelsiz Sanat Gecesi dün akşam gerçekleşti. Gösteriler beğeni ile takip edilirken, performanslar ayakta alkışlandı.

ZgotmplZ

Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Engelsiz Sanat Gecesi bu yıl da yoğun bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

PERFORMANSLAR AYAKTA ALKIŞLANDI

Etkinliğin ilk bölümünde Rauf Raif Denktaş Görme Engelliler Okulu’nun şiir dinletisi, LTB Ritmorkestra’dan orkestra dinletisi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nin koro dinletisi, Mavi Sanat öğrencisi Enes Yeşil’den solo performans ve ÖZEV’den dans gösterisi yer aldı.

Daha sonra Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi Koro Dinletisi, Algım Özel Eğitim Merkezi Dans Gösterisi ve Girne Özel Eğitim Merkezi Beden Perküsyonu ve Sahne Şov ile gece devam etti.

Son bölümde Özgür Adımlar Özel Eğitim Merkezi’nin Dans Gösterisi, LTB Çocuk Merkezi & MüzikA Sanat Okulu’nun Piano Dinletisi ve Berto Eğitim Merkezi’nin solo performansları yer aldı.

HARMANCI'DAN FARKINDALIK MESAJI

KTÖS Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte konuşan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, “Ne yaparsak yapalım eğer bireyler kendi kafalarındaki engelleri kaldırmazsa engel biz oluyoruz.” dedi.

LTB’nin bozuk bir engelli aracı ile bu yola çıktığını, şu anda ise tüm okullara engelsiz ulaşım sağlayacak bir noktaya gelindiğini belirten Başkan Harmancı, Yeni Dünya Engelsiz Aktivite Merkezi ile özel gereksinimli bireylere farklı hizmetler verildiğini söyleyerek, bu alandaki hizmet yelpazesini arttırmayı amaçladıklarına vurgu yaptı. Mehmet Harmancı sözlerini tüm kamu kuruluşları ve özel şirketleri engelsiz aktiviteye teşvik etmek için çalıştıklarını söyleyerek tamamladı.

KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Gecede, etkinliğe katılım gösteren merkezlere ve gecenin düzenlenmesine katkı koyan kişi ve kurumlara teşekkür belgeleri de takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar