Komik Para, Mersin'de tiyatro severlere keyifli anlar yaşattı

29 Ocak 2024

Güncelleme: 29 Ocak 2024

A
A

İskele Belediye Tiyatrosu'nun oyunu Komik Para, Mersin'e bağlı Erdemli'de izleyici ile buluştu. 27 Ocak sergilenen oyun büyük ilgi gördü.

ZgotmplZ

İskele Belediye Tiyatrosu’nun (İBT) son ve çok beğenilen oyunu "Komik Para", bu kez Türkiye’nin, Mersin iline bağlı Erdemli’de "perde" dedi.

Erdemli Belediyesi’nin daveti üzerine 25 Ocak’ta Türkiye’ye giden ekip, 27 Ocak Cumartesi günü Erdemli Kültür Sanat İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği gecede sahne aldı.

Erdemli Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşan İskele Belediye Tiyatrosu’nun "Komik Para" isimli oyunu büyük alkış alırken İskele Belediye Tiyatrosu Yönetmeni Sami Yakar, oyun bitiminde çıktığı sahnede izleyenleri KKTC bayrağı ile selamladı

Ekibe, Erdemli ziyaretinde İskele Belediyesi Asbaşkan Vekili Sefa Kurukafa da eşlik etti.

OYUNA ERDEMLİ’DE BÜYÜK İLGİ

İBT Ekibi’nin ülkemizde çıktığı turnede büyük beğeni toplayan İBT Yönetmeni Sami Yakar’ın yönettiği, Ray Cooney’in kaleme aldığı "Komik Para" isimli oyunu Erdemli’de de büyük ilgi gördü.

Erdemli Belediyesi’nin, 26-27 Ocak tarihlerinde gençleri ve çocukları ekran bağımlılığından uzak tutmak, kültür ve sanata ilgilerini artırmak ve Erdemli’de yaşayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının memleket hasretlerini gidermek adına Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlediği etkinlik kapsamında 27 Ocak Cumartesi akşamı sahne alan İBT Ekibi’nin ‘Komik Para’ isimli oyunu, tiyatro severlerin yoğun katılımıyla, perde dedi.

İBT Ekibi’nin ‘Komik Para’ isimli oyununa, tiyatro severlerin yoğun katılım gösterdi

TİYATRO SEVERLER KEYİFLİ ANLAR YAŞADI

Sürprizleri, tesadüfleri, yanlış anlamaları içinde barındıran çok hareketli bir oyun olma özelliği taşıyan, Komik Para, Erdemli’de seyircisine keyifli anlar yaşattı.

İBT Ekibinin Komik Para isimli oyununda Ceren Boyacı, Berna Şipaloğlu, Murat Sirhan, Burkay Mehmet Uzun, Yalçın Arıcı, Bilal Dericioğlu, Mehmet Külçer, Mertçan Çokaçar aynı sahneyi paylaştı.

Süflözde Muhterem Hocaoğulları, ses ve Işıkta İrem Yılmaz, dekor ve tasarımda Yalçın Arıcı, görsel efektte Duha Arıcı yer alırken, oyunun afiş tasarımını ise Ebru Kırmızı yaptı.

Erdemli Kültür Merkezi’ni dolduran tiyatro severlerden büyük alkış alan oyun sonrası sahneye çıkarak izleyenleri selamlayan İBT Yönetmeni Sami Yakar, KKTC Bayrağı açtı.

Ekibe eşlik eden İskele Belediyesi Asbaşkan Vekili Sefa Kurukafa da, oyun bitiminde sahneye çıkarak davetlerinden ötürü teşekkür ettiği Erdemli Belediyesi İşletme İştirakler Müdürü Hasan Emre Aslan’a hediye takdiminde bulundu, özelde İskele, genelde ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının selamlarını iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar