İsmet Kotak mezarı başında anıldı

12 Eylül 2022

A
A

Kıbrıs Türk siyasetinde önemli bir yere sahip, gazeteci-yazar, politikacı ve eski bakanlardan İsmet Kotak, düzenlenen törenle yad edildi.

Kıbrıs Türk toplumunun varoluş mücadelesine katkıları bulunan, gazeteci-yazar, politikacı ve eski bakanlardan İsmet Kotak, ölümünün 11'inci yıl dönümü nedeniyle Lefkoşa Mezarlığı’nda kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Ailesi ve sevenlerinin yanında siyaset ve basın camiasından isimlerin de katıldığı tören, bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Törende konuşan Meclis Başkanı Zorlu Töre, Kotak’ın girişimci, öncü, araştırmacı ve liderlik vasıfları olan biri olduğunu ifade etti. Kotak’ın, KKTC halkının iskanında ve iki kesimlilikte büyük rolü olduğunu dile getiren Töre, “Kotak hepimize örnekti.” dedi.

İsmet Kotak’ın oğlu Serhat Kotak da konuşmasında, babasının insan sevgisi ve vatan millet sevgisi olan yardımsever biri olduğunu anlattı. Serhat Kotak, dünyadaki gelişmeleri takip eden, ülkede bunları uygulamak için çalışan biri olan babasının ülke yararını öne koyduğunu kaydetti. Serhat Kotak, içinden geçilen günlerde hem bir vatandaş hem de bir evlat olarak, babasını aradığını dile getirdi.

İsmet Kotak’ın oğlu Serhat Kotak

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay da törende yaptığı konuşmada, Kotak’ın ülkesini seven ve devlete inanan öngörülü bir aydın olduğunu kaydetti. “İyi ki devletin bugün getirildiği noktayı görmedi.” diyen Özersay, devlete inandıklarını ve sahip çıktıklarını ancak Kıbrıs Türkünün verdiği mücadelenin sonucunda çok daha iyisinin hak edildiğini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar