Farkındalık için "engelsiz futbol maçı"

10 Mayıs 2024

Güncelleme: 10 Mayıs 2024

A
A

Meclis takımı ve özel gereksinimli gençler arasında engelsiz futbol karşılaşması düzenlendi. Maçın galibi, 7- 2’lik skor ile özel gereksinimli gençler oldu.

ZgotmplZ

Cumhuriyet Meclisi takımı ile özel gereksinimli gençler arasında oynanan engelsiz futbol maçının galibi gençler oldu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Lefkoşa'da Atilla Topaloğlu Sahası’nda Meclis takımı ile özel gereksinimli gençler arasında engelsiz futbol maçı yapıldı.

Milletvekillerinden oluşan Cumhuriyet Meclisi takımı ile Sosyal Hizmetler Dairesi Girne, Güneşköy ve Mağusa 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençler arasındaki engelsiz futbol maçı, renkli görüntülere de sahne oldu.

Özel gereksinimli gençlerin kendilerine imkan tanınırsa neler yapabileceklerine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yapılan maçta özel gereksinimli gençler, "Engelleri Birlikte Aşıyoruz" diyerek spora olan tutkusunu sahada gösterdi. Dostluk maçını özel gereksinimli gençler 7- 2’lik skor ile kazandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, farkındalık maçı yaparak gençlerimizin sahadaki heyecanına ortak olacağız.’’ diyerek, bu gibi etkinliklerin özel gereksinimli bireyler üzerinde olumlu sonuçlar verdiğini söyledi ve artarak devam etmesini diledi.

CTP İskele Milletvekili Fide Kürşat da, engelli bireylerle sadece Engelliler Haftası’nda değil, sürekli daha çok sosyal ortamda bir araya gelmeyi arzuladıklarını ifade ederek, onlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CTP Gazimağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay ise konuşmasında, engelli bireylerle bir arada olmaktan ve spor yapmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar