Eski Hürriyet'çiler buluştu

4 Aralık 2023

A
A

Hürriyet Londra Bürosu'nda çeşitli yıllarda çalışan gazeteciler, kent merkezindeki ünlü Efes Restaurant’ta buluştu. Duayen gazeteci Faruk Zabcı’nın da katıldığı gecede, eski günler konuşuldu, anılar tazelendi

ZgotmplZ

İngiltere'de Londra Hürriyet Bürosu'nda çalışan gazeteciler,  duayen gazeteci Faruk Zabcı ile buluşarak, eski günleri konuşup, anılarını tazelediler.

West End’in en ünlü Türk restoranlarından Efes Restaurant’ta bir araya gelen Nevsal Elevli, Mihrişah Safa, Mustafa Köker, Faruk Eskioğlu ve eşi, Halil Yetkinlioğlu, Nurten Beyhatun, Betül İyilik, Mehmet Taisi Güzel, Celal Sönmez, Gonca Yağcı, iş adamları Nural Ezel, İzzet Edige, Şener Sağlam Hürriyet’in bir zamanlar savaş muhabirliğinde önde gelen gazetecisi Faruk Zabcı ile uzun uzun konuştular.

İzzet Edige (sol 1), Nural Ezel (sağ 1), Faruk Zabcı (sol 2) ve Mihrisah Safa

Eski günlere giden basın görevlileri, çeşitli nedenlerle yemeğe katılamayanları anarken, ebediyete göçen arkadaşlarını da hatırladılar.

Buluşmaya West End’in en ünlü Türk restoranlarından Efes’in sahibi Kazım Akkuş da katıldı.

Yolları defalarca Efes’te kesişen basın görevlileri 1980’ler, 1990’lar, 2000’li yıllardaki gazetecilik ve değişiklikleri anlatarak, yazılı ve görsel basında gelinen noktayı konuştular. Samimi bir ortamda geçen gecede hem anılar tazelendi, hem de basın görevlileri yaklaşan yeni yılı kutladılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar