Eroğlu'ndan Miroğlu ve Özgür için mesaj

21 Kasım 2023

A
A

Üçüncü Cumhurbaşkanı Eroğlu, Salih Miroğlu ve Özker Özgür anısına mesaj yayımladı.

ZgotmplZ
Özker Özgür (solda), Salih Miroğlu

Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) genel sekreterlerinden Salih Miroğlu ile Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) genel başkanlarından Özker Özgür’ün 18’inci ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Derviş Eroğlu

Eroğlu mesajında “Salih Miroğlu, Ulusal Birlik Partisi’nin, Kıbrıs Türk toplumuna mal olmuş önemli bir değeri idi. Herkes onu, gençlerle kaynaşması, parti yönetimi ile bütünleşmesi, birleştirici karakteri ile tanıdı, sevdi.” dedi.

Miroğlu’nu genç bir doktor iken tanıdığını ve Türkçeyi düzgün, etkili kullanması, kararlı bir duruşu ve çevresiyle diyalog kurmaktaki başarısından etkilendiğini kaydeden Eroğlu, “Doğru insanların siyaset dünyamıza girmelerinin sağlanması gerektiğine inandığım için  UBP’den aday olmasına , milletvekili seçilmesine destek verdim, kabinelerimde bakan olarak görev almasını sağladım.  Başarılı bir bakan oldu, partimiz içinde sevildi sayıldı.” ifadelerini kullandı.

UBP Genel Başkanı olmaya çok yakınken, genç denilebilecek yaşta, ebediyete göç eden Salih Miroğlu’nun geride çok güzel anılar ve örnek alınabilecek bir siyaset adamı profili bıraktığını kaydeden Eroğlu, UBP olarak Miroğlu’nu unutmayacaklarını söyledi.

CTP genel başkanlarından Özker Özgür’le uzun bir süre süre rakip partilerin genel başkanları olarak Meclis’te görev yaptıklarını anımsatan Eroğlu “Hep birbirimize saygılı olduk.” dedi.

Derviş Eroğlu şu ifadeleri  kullandı:

“Siyaset, boşuna kavga, polemik alanı değildir; Siyaset halka hizmet gibi ulvi bir uğraş içinde olma yeridir. Daha önceleri de ifade ettiğim üzere, KKTC’nin en büyük en eski iki siyasal partisinin Miroğlu ve Özgür gibi iki değerli evladını aynı gün anıyor olması ders alınması, üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir tesadüftür.

Hiç unutmamalıyız ki, bizlerin, sevinci de , kederi de kaderi de ortaktır. Yapmamız gereken, bazı ayrılıklarımızı zenginlik sayarak  binlerce ortak yönümüz olduğunun bilinci içinde , halkımız, vatanımız, Devletimiz, egemenliğimiz, özgürlüğümüz söz konusu olduğunda birleşmektir. Ölümlerinin 18’inci yıl dönümünde Miroğlu ve Özgür’e bir kez daha Allah’tan rahmet dilerim.”

SALİH MİROĞLU VE ÖZKER ÖZGÜR YARIN ANILACAK

Merhum politikacılar Salih Miroğlu ve Özker Özgür ölümlerinin 18’inci yılında mezarları başında düzenlenecek törenlerle anılacak.

Dr. Salih Miroğlu Vakfı ile Özker Özgür Barış ve Demokrasi Vakfı’ndan yapılan ortak açıklamaya göre, yarın saat 09.30’da Özker Özgür’ün mezarı başında düzenlenecek törenin ardından saat 10.00’da Salih Miroğlu için mezarı başında anma töreni gerçekleştirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar