Enfield Belediye Başkanı Suna Hurman’dan veda gecesi

27 Nisan 2024

A
A

Bir yıldır Kuzey Londra’daki Enfield Belediyesinin Başkanlığını yapan Suna Hurman, yardım balosu ile görevine veda etti. Hurman, kendisini destekleyenlere teşekkür ederek, gecenin gelirini Kanser ve Otizm Vakıflarına bağışlayacağını açıkladı.

ZgotmplZ

Mihrişah Safa - Londra

Kuzey Londra’daki Enfield bölgesi belediye başkanlığını bir yıldır sürdüren Suna Hurman, görev süresinin bitmesi nedeniyle bir yardım gecesi düzenleyerek, görevine veda etti.

Edmonton’daki Prince and Princess salonunda gerçekleşen yardım gecesine 600’den fazla konuk katılarak, Suna Hurman’ı bu önemli gecesinde yalnız bırakmadı.

Londra’da Türkçe konuşan toplumun en yoğun yaşadığı belediye olan Enfield’in bir yıldır belediye başkanlığını yapan Suna Hurman’ın yardım gecesine 10 Belediyenin başkanı katılarak, Maraş asıllı kadın başkana destek verdiler.

Bexley Belediye Başkanı Ahmet Durmuş ve eşi Elmaz Durmuş, Bromley Belediye Başkanı Mike Botting, Havering Belediye Başkanı, Barnet Belediye Başkanı Toweer Hamlet Jahed Choudhury, Harrow Belediye Başkanı Ramji Chauhan, Redbridge Belediye Başkanı Jyotsna Islam, Bark ve Dagen Belediye Başkanı Dona Lumsden, Camden Belediye başkanı Nazma Rahman, kırmızı geleneksel giysileri ve altın başkanlık kolyeleri ile geceye katıldılar.

Afrika davullarının tamtam sesleri ile salona giren ev sahibi Suna Hurman, eşi Savaş Hurman’ı, kırmızı uzun robları ile diğer belediye başkanları izlediler.

Alkışlarla salona giren belediye başkanlarının renkli, görüntüsü geceye damgasını vurdu. Alevi annesinin okuduğu dua ile başlayan tören, Suna Hurman’ın da katıldığı semah gösterisiyle devam etti.

Daha sonra mikrofona gelen Suna Hurman, yaptığı konuşmada; salonda 600’den fazla konuk bulunduğunu belirterek, “Hepiniz muhteşem görünüyorsunuz. Hepinize, bu geceye sponsor olanlara, ev sahiplerine, müzisyenlere ve basına içten teşekkür ediyorum. Ben bu gecenin gelirini Kanser ve Otizm vakıflarına bağışlayacağım. Kanserden çok canımız acıdı, çok canımızı kaybettik. Bu kurumları bir yıl boyunca ziyaret ettim, onları bağış yerim olarak seçtim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

Gece, Margaret Greer’in söylediği şarkı, müzik eşliğinde folk dansları, Afrika halk dansları grubunun gösterisi, canlı müzik, yardım derneklerinin konuşmaları ve DJ’in müziği ile devam etti. Müzikle coşan konuklar da pisti boş bırakmadılar.

CHP İngiltere Örgüt başkanı Mehmet Şar ve konuklar

Yardım yemeği, zengin ikramiye çekilişi ile son buldu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar