Dinçyürek, sağlıkta yapılan çalışmalara değindi

2 Şubat 2024

Güncelleme: 3 Şubat 2024

A
A

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, hastanelerde ihtiyaç duyulan tüm cihazları aldıklarını ve almaya devam edeceklerini belirterek, hastaların daha kaliteli sağlık hizmet alabilmesi için teknolojik gelişimlere de ayak uydurmaları gerektiğini ifade etti.

ZgotmplZ

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, hastanelerde ihtiyaç duyulan tüm cihazları aldıklarını ve almaya devam edeceklerini belirterek, hastaların daha kaliteli sağlık hizmet alabilmesi ve hekimlerin daha verimli tedavi verebilmeleri için teknolojik gelişimlere de ayak uydurmaları gerektiğini kaydetti.

Dinçyürek, Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde çalışır durumda olan tomografi cihazının Lefke Cengiz Topel Hastanesi'ne kurulacağını ve diğer yeni cihaz alımlarıyla ilgili projeleri açıkladı.

Ayrıca, ambulans alımları konusunda da çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Dinçyürek, ani ölümlerle ilgili soruya cevap verirken, Covid-19 aşılarına bağlı olarak yaşanan ani ölümlerin dünya genelinde kanıtlanmadığını ifade etti.

Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde çalışır durumda olan tomografi cihazının Lefke Cengiz Topel Hastanesi'ne kurulacağını dile getiren Dinçyürek, Gazimağusa Devlet Hastanesi için alınan üst düzey tomografi cihazının da montaj çalışmalarının başladığını ifade etti.

Gazimağusa’da daha önce yapılmayan göz ameliyatlarının gerekli tüm cihazların alımıyla yapılmaya başlandığını belirten Dinçyürek, yine Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne bir anjiyo merkezi ve kalp damar cerrahisi ve yoğun bakımının yapılması için tüm çalışma ve projesinin tamamlandığını söyledi.

Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde Parkinson hastaları için beyin cerrahisinin yapacağı özel çiplerle ve sistemlerle ameliyatların yapılabileceği noktaya geldiğini belirten Dinçyürek, bu operasyonun da kısa sürede Nalbantoğlu Hastanesi’nde başlayacağını kaydetti.

Dinçyürek, sağlık fonunda imkanlar doğrultusunda kaynak yaratarak bu ihtiyaçların sürekli karşılandığını, sağlık merkezleri ve hastanelerde birkaç ay öncesine göre bu anlamda yeni çıkılacak ihale ve alımlarla daha güçlü olacaklarını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar