Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, bu kez "Doğa ve Çevreyi" korumak için çaldı

7 Mayıs 2024

Güncelleme: 7 Mayıs 2024

A
A

Piyanist Gülsin Onay, Londra’da eski öğrencisi ve Deren Piyano Akademisi kurucusu Deren Eryılmaz’ın evindeki konserde önemli bestecilerden eserlerle unutulmaz bir konser verdi. DOĞÇEV yararına düzenlenen konserde Can Arısoy da piyano başına geçti.

ZgotmplZ

Mihrişah Safa - Londra

Cambridge'te yaşayan tanınmış devlet sanatçısı Gülsin Onay, bu kez “Doğa ve Çevreyi” koruma derneği DOĞÇEV yararına Londra’da bir konser verdi. 

Eski öğrencisi ve Deren Piyano Akademi’nin kurucusu Deren Eryılmaz’ın evindeki yardım konserinde Gülsin Onay, Joseph Haydn, Wolfang Amadeus Mozart, Maurice Ravel, Ahmet Adnan Saygun ve Frederic Chopin’den eserler seslendirdi.

Londra’da kurduğu piyano akademisinde gençlere müzik konusunda yardım eden Deren Eryılmaz, evindeki ilk resmi konserini doğadaki her türlü canlının korunması ve çevre bilincinin yükseltilmesi konularında çalışmalar yapan DOĞÇEV yararına düzenledi. 

Öğrencisinin konserine eşi, Cambridge’de matematik profesörü Tony Scholl ile gelen Gülsin Onay, bu anlamlı konserde bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Onay’ın konseri sonrasında bu kez eşi Tony Scholl da piyanoya geçti. Karı-koca Gülsin Onay ve Tony Scholl, Antonin Dvorak’ın bir bestesi ile dinleyicilere seslendiler. 

Çok sayıda müzikseverin katıldığı konser sonrasında Onay, davetliler arasında bulunan genç müzisyen, çok sayıda uluslararası ödülün sahibi, Guildhall School of Music öğrencisi Can Arısoy’u davet etti.

Birleşik Krallık Sanat Konseyi tarafından konser piyanisti ve küresel üstün yetenek olarak tanımlanan Arısoy, Debussy’nin eserini alkışlar arasında seslendirdi.

Doğa ve Çevreyi Koruma, Yaratma Derneği DOĞÇEV yararına düzenlenen konser sonrasında günün sürprizi ise yine Guildhall School of Music öğrencisi 12 yaşındaki Alp Küçükyıldız’dan geldi. 

Genç müzisyen Bach’tan seslendirdiği eser ile Gülsin Onay ve davetlilerden büyük alkış aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar