CTP, Kadın Örgütü'nü güçlendiriyor

19 Şubat 2024

Güncelleme: 19 Şubat 2024

A
A

CTP Kadın Örgütü, İskele'de üç bölge için kadın komisyonu kurdu. Seçimin yapıldığı toplantıda, CTP'li kadınların toplumsal meselelerdeki çabalarına vurgu yapıldı.

ZgotmplZ

CTP Kadın Örgütü İskele Bölgesi kadın komisyonları kuruldu

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü İskele Kadın Komisyonları dün akşam geniş katılımla gerçekleşen toplantıda kuruldu.

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, CTP Kadın Örgütü Başkanı Doğuş Derya, milletvekilleri Fide Kürşat, Şifa Çolakoğlu, Biray Hamzaoğulları, CTP İskele İlçe Başkanı Hüseyin Öztörel’in yanı sıra çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda, İskele bölgesinde faaliyet gösterecek üç komisyon görev başı yaptı. 

DERYA: KADIN ÖZGÜRLEŞMESİ EMEK MÜCADELESİNİN  AYRILMAZ BİR PARÇASI

CTP Kadın Örgütü Başkanı ve milletvekili Doğuş Derya toplantıda yaptığı konuşmada, Yurtsever Kadınlar Birliği geleneğinden gelen CTP’li kadınların emek, eşitlik ve barış mücadelesinde vermiş olduğu mücadeleden bahsederek, bu mücadelenin günümüz koşullarında daha da derinleştiğini ifade etti.

CTP Kadın Örgütünün Sosyal Politikalarda Sorunlar ve Çözümler Raporu'ndan veriler aktaran Derya, ekonomik krizin derinleşmesiyle beraber artan kadın yoksulluğundan ve yoksullaşmaya paralel olarak yükselen sosyal sorunlara dair yapılması gerekenleri aktardı. 

"Sınıf eksenli sol politikalara en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden geçiyoruz" diyen Derya, kadın özgürleşmesinin emek mücadelesinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade etti.

AKANSOY: CTP'Lİ KADINLAR TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ MÜCADELESİNİN BAŞINI ÇEKİYOR

Derya’dan sonra söz alan CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy ise konuşmasına, CTP Kadın Örgütü’nün otonom yapısının önemine vurgu yaparak,  Kıbrıs’ın kuzeyindeki toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinin başını CTP’li kadınların çektiğinin altını çizdi.

Akansoy Kadın Örgütü tarafından yürütülen eğitim ve saha çalışmalarının toplum tarafından takdirle karşılandığını kaydetti. 

ÜÇ KOMİSYON BAŞKANI SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından komisyonların seçimine geçilen toplantıda, İskele bölgesi için üç ayrı komisyon başkanı belirlendi.

CTP Kadın Örgütü İskele Merkez Komisyon Başkanlığına Dudu Cumaoğulları, CTP Kadın Örgütü Büyükkonuk-Mehmetçik Komisyon Başkanlığına Selda Şafak ve CTP Kadın Örgütü Erenköy-Karpaz Komisyon Başkanlığına ise Perihan Tulga getirildi. 

Akile Osum, Seniye Özyöre, Pınar Taş, Zekiye Gece, Filiz Aykan, Zeynep Çebi, Derya Özoğul, Pınar Onaç, Meryem Muhtaronbaşı, Halide Sarıçizmeli, Melek Kalıpoğlu ve Rüyam Demiralp ise komisyonlarda görev alan isimler oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar