Çocuk Şenliği'ne "Savaşlara Hayır" mesajı damga vurdu

11 Haziran 2024

Güncelleme: 11 Haziran 2024

A
A

HASDER Çocuk Kulübü tarafından 19'uncusu düzenlenen Çocuk Şenliği'nde, çocuk korosu ile halk dansları gruplarının ve dans okullarının gösterileri yer aldı. Gecenin sonundaki gösteride ise, dünya ve Gazze'de öldürülen çocuklara dikkat çekildi.

ZgotmplZ

Halk Sanatları Vakfı (HASDER) Çocuk Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çocuk Şenliği’nin on dokuzuncusu, Lefkoşa Küçük Kaymaklı’daki çalışma merkezinde yapıldı.

HASDER’den yapılan açıklamaya göre, genç yaşta hayata gözlerini yuman HASDER üyesi, eğitmeni ve yöneticisi İlker Özova ile Özkan Gürler anısına yapılan şenlikte, HASDER Çocuk Korosu sahne alarak, Kıbrıs şarkıları seslendirdi.

Gecede, Çocuk Kulübü’ne devam eden farklı yaş gruplarındaki çocukların oluşturduğu; Papatyalar, Yaseminler, Feslikanlar ve Yıldızlar isimli halk dansları gruplarının sahne performansları yer aldı.

Misafir çocuk ekipleri Yakındoğu Spor Kulesi Dans ve Jimnastik Okulu ile Cranberries Dans Okulu dansçıları da gecede sahne aldı.

Çocuk Kulübü’ne devam eden çocukların annelerinin oluşturduğu “Anneler Ekibi” ise gecede Kıbrıs halk oyunlarını sahneledi.

Gecenin sonunda ise tüm çocuklar ve eğitmenlerin katılımıyla, “Savaşlara Hayır” sahnelenerek, dünyada ve Gazze’de öldürülen çocuklara dikkat çekildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar