Çevrecilere ödülleri verildi

6 Haziran 2024

A
A

2 ton çöpün toplandığı "Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu"nda ödüller sahiplerini buldu.

ZgotmplZ

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı himayelerinde düzenlenen “Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu” ödülleri, sahiplerini buldu. Maraton kapsamında toplam 2 ton çöp toplandığı belirtildi.

Girne Antik Liman’da dün saat 18.00’de düzenlenen törende, “en fazla çöp toplayan”, “en fazla geri dönüştürülebilen çöp toplayan” ve “en fazla cam toplayan” kategorilerinde ödüller verildi.

Maratonda, Girne, Gazimağusa, Lefke, Güzelyurt etap birinciliği; Girne, Gazimağusa Cam Kategorisi ve Girne, Lefke, Güzelyurt Genel Kategorisinde birinciliğe layık görülen Plogging_KKTC ekibi en fazla ödülü aldı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen törenin açılış konuşmalarını Demokrat Parti (DP) Girne Milletvekili Serhat Akpınar, Girne Gençlik Derneği Başkanı ve Maraton Koordinatörü Asya Eminoğlu ve Gençlik Federasyonu Geçici Başkanı Mustafa Özbilgehan yaptı. Törene, Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok ve Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı da katıldı.

AKPINAR: KİRLETMEMELİYİZ VE ETRAFIMIZDAKİLERİ DE KİRLETMEMELERİ İÇİN UYARMALIYIZ

Törende konuşan DP Girne Milletvekili Serhat Akpınar, Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu Ödül Töreni’nde olmaktan ve Çevre Günü’nde bu etkinliğin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akpınar, maratona katılan gençlere, çevre gönüllülerine ve tüm paydaşlara teşekkür de etti.

DP’nin çevre duyarlılığından bahseden Akpınar, Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışması ile çevre dersinin müfredata girdiğini anımsattı.

Maratonun çevre bilincinin artırmaya katkı koyduğunu vurgulayan Akpınar, “Kirletmemeliyiz ve etrafımızdakileri de kirletmemeleri için uyarmalıyız.” dedi.

Çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak amacı ile Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı himayelerinde düzenlenen “Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu”, mayıs ayı boyunca her cumartesi günü Girne, Lefkoşa, Gazimağusa ve Güzelyurt-Lefke bölgelerinde yapılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar