Britanya Türk Kadınları Derneği'nde nöbet değişimi

27 Ocak 2024

A
A

Londra’da kurulu etkin sivil toplum kuruluşlarından Britanya Türk Kadınları Derneği’nin 17’inci Genel Kurul Toplantısı'nda, başkanlığa beşinci kez Maviş Fuchs seçildi.

ZgotmplZ
Servet Hassan (sağda) başkanlık görevini Maviş Fuchs'a (solda) devretti
BTKD

İngiltere'nin başkenti Londra'da kurulu etkin sivil toplum kuruluşlarından Britanya Türk Kadınları Derneği, 17’inci Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirdi.

Troy Hotel’de gerçekleşen 17’üncü Dönem Genel Kurul toplantısı Yönetim Kurulu’nun hazırladığı ikramlarla “Yeni Yıla Merhaba Çayı” ile başladı. Yoğun programı nedeniyle bu kez aday olmayan 16’ncı Dönem Başkanı Servet Hassan’ın üyelerin yeni yılını kutlayan konuşmasından sonra Genel Kurul Toplantısı’na geçildi. Servet Hassan konuşmasında üyelere savaşların ve salgınların olmadığı, sağlıklı, mutlu ve bereketli bir yıl diledi.

Britanya Türk Kadınları Derneği 17. Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

Yoklama ile başlayan Genel Kurul Toplantısı’nda, Divan Kurulu Ayşe Osman (Başkan), Burcu Köstem (Başkan Yardımcısı) ve Özlem Bedeş’ten (Sekreter) oluştu.

Divan Kurulu, Ayşe Osman (Başkan), Burcu Köstem (Başkan Yardımcısı) ve Özlem Bedeş’ten (Sekreter) oluştu

Mevcut Başkan Servet Hassan’ın konuşması ve Faaliyet Raporu ile Mali Rapor'un onaylanmasından sonra seçimlere geçildi.

Divan Kurulu, Servet Hassan (solda) ve Yönetim Kurulu arkadaşlarına özverili çalışmaları için teşekkür etti.

Servet Hassan konuşmasında, BTKD’nin kuruluşundan bugüne dek bir çok başarılı projeye imza attığını, bu dönemde özellikle 10 bini depremzedelere ve geri kalan miktarın büyük çoğunluğu eğitime destek amaçlı olmak üzere DMEDD’in yanı sıra, Londra’da faaliyet gösteren hafta sonu Türk okullarına, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Darüşşafaka gibi kurumlara, kadın sığınma evlerinden, emeklilere tekerlekli iskemle alınmasına kadar çok sayıda kuruma 20 bin sterline yakın bağışta bulunulduğunu vurgulayarak, en önemli hedeflerinin BTKD'nin amaçlarına uygun olarak Türk kadınları arasındaki dayanışma ve dostluğu pekiştirmek olduğunu belirtti.

MAVİŞ FUCHS YENİDEN BAŞKAN

Eski başkanlardan Mavis Fuchs, beş yıl aradan sonra beşinci kez başkanlığa getirilirken, Yönetim Kurulu; Dr. Ebru Beyazıt, Burcu Köstem, Özlem Bedeş, Itır Sökmen ve Funda Özensoy’dan oluştu.

Denetleme Kurulu’na, Servet Hassan, Sevgül Özkor ve Deniz Harput seçilirken Uzlaşma Kurulu’na ise Funda Aksanoğlu, Sabite Ozan ve Aynur Diamond getirildiler.

Başkan Maviş Fuchs ve Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Ebru Beyazıt, Burcu Köstem, Özlem Bedeş, Itır Sökmen ve Funda Özensoy.

Maviş Fuchs kendisine gösterilen güven için toplantıya katılan üyelere teşekkür ettiği konuşmasında, “Servet Hassan’dan aldığımız bayrağı aynı şekilde yukarıda tutmaya çalışacağız! Laik, çağdaş, Atatürkçü Türk kadınlarını en iyi şekilde İngiltere’de temsil etmek için var gücümüzle ve sizlerin desteği ile çalışacağız.” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Maviş Fuchs 5'nci kez BTKD Başkanı seçildi.

Görevi yeni başkan Maviş Fuchs’a teslim eden Servet Hassan, Mavis Fuchs’un geçmiş dönemlerde yapmış olduğu çalışmalara atıfta bulunarak, “Derneğimize uzun yıllar hizmet etmiş tecrübeli ve çalışkan bir arkadaşımızın başkanlık nöbetini teslim almasından büyük memnuniyet duydum.  Başkanımızı ve Yönetim Kurulu arkadaşlarını içtenlikle tebrik eder, çalışmalarında kolaylıklar ve üstün başarılar dilerim.” sözleriyle yeni Yönetim Kurulu’na desteğini vurguladı.

Divan Başkanı Ayşe Osman, geçmiş dönem başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiği konuşmasından sonra yeni başkan ve yönetim kurulunu tebrik etti ve GK’ya katılan üyelere teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

BTKD Genel Kurul Toplantısı'nda birlik ve beraberlik mesajı verildi.
MAVİŞ FUCHS KİMDİR?

BTKD’nin 17’inci Dönem Başkanı seçilen Maviş Fuchs, Darüşşafaka Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. İş nedeniyle Suudi Arabistan, İsviçre, Avusturya ve Almanya’da yaşadı. Bulunduğu ülkelerde çeşitli Türk ve yabancı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalarda bulundu. BTKD’de yönetim kurulu üyeliği ve dört kez başkanlık yapan Maviş Fuchs, son 20 yıldır İngiltere’de yaşıyor. Evli ve iki yetişkin çocuk annesi olan Fuchs, İngilizce ve Almanca biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar