Bond'un otomobili 3 milyon sterline satıldı

30 Eylül 2022

A
A

"No Time To Die" filminde kullanılan James Bond'un kullandığı Aston Martin DB5 marka otomobil açık artırmayla yaklaşık 3 milyon sterline satıldı.

Daniel Craig'in James Bond'u canlandırdığı 2021 yapımı "No Time To Die" (Ölmek İçin Zaman Yok) filminde kullanılan Aston Martin DB5 marka otomobil İngiltere'de açık artırmaya çıktı.

2021'de Aston Martin tarafından filmdeki dublör sürücüleri için özel olarak yapılan sekiz otomobilden biri olan araç, 2,92 milyon sterline (60 milyon TL) alıcı buldu.

Otomobilin satışından elde edilen gelir, Kral Charles'ın 1976'da kurduğu "Prince's Trust" adlı hayır kurumuna bağışlandı. Kurum, 11-30 yaş arası işsizler ve okul hayatında yoksulluk yaşayan gençlere yardım ediyor.

Filmdeki dublör sürücüleri için özel olarak yapılmış DB5 kopyası otomobilin görünümü klasik bir DB5 olsa da otomobil modern bir motora ve şanzımana sahip. Kopya arabanın ayrıca özel ralli kros süspansiyonu ve frenleri var.

Ancak otomobili alan kişi aracı yolda kullanamayacak çünkü film için özel modifiye edilen araç, trafiğe kayıtlı değil.

Aston Martin DB5 ilk kez 1964 yapımı "Goldfinger" filminde görülmüştü. Özel donanımlı aracın koltuğundaysa ünlü ajanı canlandıran Sean Connery oturuyordu.

Aston Martin DB5, Haziran 1997'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Boca Raton Havalimanı'ndaki özel uçak hangarından çalınmıştı. Otomobil o sırada iş insanı ve araba koleksiyoncusu Anthony Pugliese'ye aitti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar