Bandura'nın ödüllü resmi Ercan'da

30 Ocak 2024

A
A

Inna Bandura’nın ödüllü resmi ilk kez Ercan Havalimanı’nda sergileniyor.

ZgotmplZ

“London Time Talent 2024” yarışmasında grafik sanatlarda birincilik ödülü alan Inna Bandura’ın 9 tuvalden oluşan resmi ilk kez Ercan Havalimanı’nda sergileniyor.

T&T’den verilen bilgiye göre, T&T Havalimanı İşletmeciliği tarafından düzenlenen ve giden yolcu bölümü pasaport sonrası yer alan resim sergisinde, Inna Bandura’nın ödüllü tuval resmi “Beyin nöronlarını ve buna bağlı olarak insanların hayatındaki senaryoları, durumları yağlı boya ile tuvale aktarılmasını” anlatıyor.

RESİMLERİ BİRÇOK ÜLKEDE SERGİLENİYOR

Son birkaç yıldır oda duvarlarına akrilikle resim yapmaya da başlayarak birçok hotel duvarlarına resimler çizerek boyamaya başlayan Inna Bandura’nın koleksiyonu uluslararası “Golden Time Talent” yetenek yarışmasında ödüle aday gösterildi.

Inna Bandura’nın ilk eseri dahil olmak üzere birçok eseri Ukrayna’da birçok sanat galerisinin yanı sıra Bulgaristan’ın Sofia kendindeki müzede ve İspanya’nın Tenerife kentinde yer alan sanat galerisinde sergileniyor.

Inna Bandura, yeni Ercan Havalimanı’nın çok modern, çağdaş, Kıbrıs’a yakışır bir bina olduğunu ifade ederek, havalimanındaki sergisinde yolcuların rengarenk tuvaller ile adeta kendilerinden geçeceğini söyledi.

Inna Bandura, T&T Havalimanı İşletmeciliğine resim sergisine kendisine verdiği destekten dolayı da teşekkür etti.

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik de, Ercan Havalimanı’nda sanatı ve sanatçıyı görünür kılmak, sanatçıların eserlerini sergileyerek, yerli ve yabancı yolcular ile tanıştırmaya devam ettiklerini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar