Bakanlık ve Tıp-İş, sağlıktaki sorunlara iş birliği içinde yaklaşacak

13 Haziran 2024

Güncelleme: 13 Haziran 2024

A
A

Sağlık Bakanı Dinçyürek ile Tıp-İş heyetinin görüşmesinde, sendikanın daha önce sunduğu sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirilerek, buna ilişkin eylem planı belirlendi ve karşılıklı iş birliğine devam edileceği kaydedildi.

ZgotmplZ

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) heyetini kabul etti. 

Özlem Gürkut başkanlığındaki Tıp-İş heyeti, ziyarette Bakan Dinçyürek'e beklentilerini aktardı. Görüşmede, sağlıkta yaşanan mevcut sorunlar, çözüm önerileri ve gelecekte atılacak ortak adımlar ele alındı.

"SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRİLEREK, EYLEM PLANI BELİRLENDİ"

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Tıp-İş yönetim kurulu ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Sağlıkta karşılaşılan 11 maddelik sorunları ve çözüm önerilerini detaylı bir şekilde değerlendirdiklerini, görüşmelerinde büyük ölçüde uzlaşmaya vardıklarını ve bir eylem planı belirlediklerini" açıkladı. 

"Ortak paydamız hastalarımızın daha iyi sağlık hizmeti alması ve bu hizmeti sunacak sağlık çalışanlarının, özellikle hekimlerin, daha sağlıklı koşullarda çalışmasıdır." diyen Dinçyürek, mevcut yasa çalışmalarını ve eksik yasaları da masaya yatırdıklarını kaydetti. 

Düzenli olarak toplanarak sorunları önceden tespit edip çözme konusunda mutabık kaldıklarını belirten Dinçyürek, Sağlık Bakanlığı olarak bu diyaloğun sürmesinden son derece memnun olduklarını, Tıp-İş yönetim kuruluna yapıcı çalışmaları ve katkılarından dolayı teşekkür ettiğini vurguladı.

GÜRKUT: SORUNLARIMIZI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİMİZE İNANIYORUZ

Tıp-İş Başkanı Özlem Gürkut ise görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı'na, üyelerimiz, sağlık merkezlerimiz ve hastanelerimizle ilgili sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir yazı sunmuştuk. Bakanlık, bu konudaki çalışmalarını ve gelişmeleri bizlerle paylaşmak üzere bugün bizi kabul etti. Gerçekten verimli bir toplantı oldu. Daha sonra oluşturduğumuz öneriler ve sorunlar listesindeki gelişmeleri görüşmek ve iş birliğinde kalmak için periyodik toplantılar yapma kararı aldık. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu toplantı için teşekkür ederiz ve sorunlarımızı adım adım birlikte çözeceğimize inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Toplantının sonunda, taraflar karşılıklı iş birliğini sürdürme ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşma konusundaki kararlılıklarını dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar