Baflılar, Ufuk Tomson'u mezarı başında andı

29 Ocak 2024

A
A

4 yıl önce yaşamını yitiren “Biz Baflıyız İnisiyatifi”nin kurucularından Ufuk Tomson, ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

ZgotmplZ

Baflılar, “Biz Baflıyız İnisiyatifi”nin kurucularından Ufuk Tomson’u, ölümünün dördüncü yılında Güzelyurt’ta mezarı başında düzenlenen törenle andı.

Biz Baflıyız İnisiyatifi Eş Başkanı Yılmaz Öztürk, yaptığı konuşmada, Ufuk Tomson’un değerini bilerek, onu unutmadan mezarı başında toplananlara teşekkür edip, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün inisiyatif olarak varsak, ana kaynaklarından biri Ufuk Tomson, bize zamanında verdiği ve devam eden motivasyondur. Ufuk bir Baf duayeniydi. Bilgilerini hayattayken derleyemediğimiz için çok üzgünüm. Ufuk kardeşimizin fotoğraf arşivi kitaplaştırmak görevimiz olacaktır.”

Ufuk Tomson

İkinci konuşmayı yapan Biz Baflıyız İnisiyatifi Eş Başkanı Çiler Mehmet Naim ise, “Biz Mutallo çocuklarıyız. Bana Ufuk Tomson’u bir cümlede anlat deseler, 'Baf ve barış sevdalısı, Baf’la ilgili ansiklopedi gibi bir kardeşimiz' derim.” şeklinde konuştu.

Baf Türk Birliği Başkanı Ahmet Ertay da, “1974 sonrası Baf Ülkü Yurdu kapısından içeri girdiğimde 11 yaşındaydım ve Ufuk Tomson, vardı. Hiçbir zaman da kulüpten ve takımın peşinden ayrılmadı. Ufuk Tomson, saygıyla anılmaya hak ediyor. Ülkü Yurdu olarak Ufuk Tomson’unu anısını, yaşatmak için üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

Eski Biz Baflıyız İnisiyatifi başkanlarından Halil Onbaşı, Ufuk Tomson’un insani tüm güzel değerlere sahip olduğunu belirtti.  Halil Onbaşı, “Ufuk, düşündüklerini uygulayan, fikirleriyle, davranışları örtüşen bir arkadaşımızdı. Boş konuşan değildi. Birçok insan Baf’a gitmekten çekinirken Ufuk, Bafa gidip, orada 1 Mayıs dahil pek çok etkinliğe katıldı. Baf’ı görüntüleyerek kalıcılaştırmayı başardı.” ifadelerini kullandı.

Aile adına konuşan Ufuk Tomson’un kız kardeşi Fatoş Anılır ise, katılan herkese teşekkür edip, Ufuk’un gönüllerde yaşamayı hak ettiğini söyledi.

UFUK TOMSON KİMDİR?

25 Eylül 1960 Baf doğumlu Ufuk Tomson, 28 Ocak 2020 tarihinde hayata veda etmişti.

Aslen Baflı olan ve Güzelyurt’ta ikamet eden Tomson, yakalandığı hastalık sonucu 60 yaşında yaşamını yitirmişti.

“Biz Baflıyız İnisiyatifi”nin kurucularından olan Tomson'un mezarı Yuvacık Mezarlığı'nda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar