Araziye pis su boşaltan vidanjöre suçüstü

21 Mayıs 2024

Güncelleme: 21 Mayıs 2024

A
A

İskele Belediyesi, vatandaşlardan gelen ihbar üzerine, Çevre ve Sağlık Bölümü ve Çevre Dairesi ile bir vidanjörün, boş bir araziye pis su boşaltımı yaptığını tespit ederek, firmaya altı asgari ücret ceza kesti.

ZgotmplZ

İskele Belediyesi Çevre ve Sağlık Bölümü ekipleri, geçen günlerde vatandaşlardan gelen ihbar üzerine Çevre Dairesi ile birlikte, cumartesi gecesi takibe aldığı vidanjöre, vidanjör kabul alanı dışında bulunan boş bir araziye pis su boşaltımı yaptığı gerekçesiyle cezai işlem uyguladı.

Belediye'den verilen bilgide, Çevre ve Sağlık Bölümü'nün “insan sağlığından hareketle, insan sağlığını olumsuz etkileyen, kural tanımayan işletmelere göz açtırmadığı” bildirildi.

Aynı firmaya ait bir başka vidanjörün de pazartesi günü kural ihlali yaptığını tespit eden Çevre Dairesi ve İskele Belediyesi Çevre ve Sağlık Bölümü ilgili firmaya ceza kesti.

Vatandaştan gelen ihbarı Çevre Dairesi ile paylaşan İskele Belediyesi Çevre ve Sağlık Bölümü, iki ayrı suçüstünde aynı firmaya ait iki vidanjöre toplam altı asgari ücret ceza kesti.

Cumartesi gecesi takibe aldıkları vidanjörü, vidanjör kabul alanı dışında bulunan boş bir araziye pis su boşaltımı yaparken suçüstü yapan Çevre Dairesi, iki asgari ücret, İskele Belediyesi Çevre ve Sağlık Bölümü de vidanjörün bağlı bulunduğu firmaya bir asgari ücret cezai işlem uyguladı.

İlk cezai işlemin ardından aynı firmaya ait başka bir vidanjör hakkında gelen ihbarı da değerlendiren ekipler, pazartesi günkü denetimde de yine aynı noktada, aynı firmayı, vidanjörle pis su boşaltımı yaparken tespit etti. Ekipler, firmaya bir kez daha üç asgari ücret ceza uyguladı.

İskele Belediyesi Çevre ve Sağlık Bölümü'nün vatandaşlardan gelen ihbarları anında değerlendirerek harekete geçtiği belirtilen açıklamaya göre, Çevre ve Sağlık Bölümüne, vatandaşlar, 0548 810 11 01 numaralı telefondan ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar