Ali Rıza Değirmencioğlu Okulu'nda Anneler Günü kutlaması

19 Mayıs 2024

Güncelleme: 19 Mayıs 2024

A
A

Londra'da kutlanan Anneler Günü'nde öğrenciler müzik, dans ve şiir sunumlarıyla günü renklendirirken, ÇAP Başkanı Servet Hassan “ Yılın Annesi” seçildi. BTKD Derneği, etkinlikten elde ettiği 2 bin sterlini, ARD Okul Aile Birliğine bağışladı.

ZgotmplZ

Londra’da Türkçe dil ve kültür eğitimi veren ilk okul olan ve bu yıl 40’ncı yılını kutlayan Ali Rıza Değirmencioğlu okulu bir hafta gecikmeyle Anneler Günü'nü kutladı. 

Wood Green’deki okul salonunda düzenlenen törende, Çanakkale Anma Platformu Başkanı Servet Hassan “Yılın Annesi” seçilirken, Britanya Türk Kadınları Derneği 12 Mayıs’ta düzenlediği Anneler Günü yemeğinin geliri olan 2 bin sterlini, ARD Okuluna bağışladı.

ARD Okul Aile Birliği Başkanı Sevtap Kemal ile yıllardır okula gönüllü çalışanların ev sahipliği yaptığı kutlama, okulun emektar öğretmenlerinden Vicdan Bulmuş’un “hoşgeldin” konuşması, aramızda olmayan anneler için saygı duruşu ve arkasından söylenen İstiklal Marşı ile başladı.

Çeşitli gösteriler yapan çocuklar etkinliğe renk kattı.

Annelerin özel gününün yılın sadece bir günü kutlanmayacağını, annelerin yeryüzündeki melekler olduğunu belirten Bulmuş, programı da sundu.
Çeşitli sınıflardan öğrencilerin okuduğu şiirler, şarkılar, danslar ile renkli geçen kutlamaya, ÇAP Başkanı Servet Hassan, Britanya Türk Kadınları Derneği Başkanı Maviş Fuchs, Limasollular Derneği Başkanı Arife Retvan, Konsey yöneticisi ve eski başkanı Ayşe Osman, BTKD yöneticileri Itır Sökmen, Özlem Bedeş, Mihrişah Safa ile çok sayıda veli, okul yönetici ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

BTKD’DEN 2 BİN STERLİNLİK BAĞIŞ

Britanya Türk Kadınları Derneği Başkanı Maviş Fuchs, bir hafta önce düzenlenen Anneler Günü yemeğinden elde ettikleri 2 bin sterlinlik gelirin çekini, ARD Okul Aile Birliği Başkanı Sevtap Kemal’e takdim etti. Kemal, BTKD’nin daima kendilerini desteklediğini belirterek, bağışın kendileri için büyük önemi olduğunu söyledi , Dernek yöneticilerine teşekkür etti.

SERVET HASSAN “ YILIN ANNESİ” SEÇİLDİ

ARD, bu yılın annesi olarak ÇAP Başkanı Servet Hassan’ı seçti.

Sevtap Kemal, üç çocuk annesi Servet Hassan’ın toplum gönüllüsü olduğunu, eğitime büyük emekler verdiğini, sivil toplum çalışmalarında yıllardır aktif rol aldığını belirterek, “Yılın Annesi” çerçeveli plaket ile çiçek vererek, kutladı.

Servet Hassan, bu ödülün kendisi için çok değerli olduğunu belirterek, Sevtap Kemal ve okul yöneticilerine teşekkür etti. 

Özlem Bedeş, Vicdan Bulmuş, Maviş Fuchs, Servet Hassan, Sevtap Kemal, Mihrişah Safa, Itır Sökmen, Ayşe Osman. (soldan sağa)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.Giriş yapmak için tıklayınız.

Tüm Yorumlar